Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Problem z długami – firmy windykacyjne i fundusze sekurytyzacyjne

strona opracowywana w listopadzie 2012r   nie jestem prawnikiem

Za długi nie idzie się do więzienia – wyjątek stanowią alimenty i niewiem nieznam wszystkich opcji ale chyba też grzywny sądowe

lecz Do więzienia można trafić za oszustwo przy podpisywaniu umowy

Kiedy wreszcie wprowadzą porządną Upadłość Komsumecką taką dla zwykłych ludzi

Uwaga – sytuacja może się zmienić lepiej upewnijcie się co do aktualnego stanu prawnego

Pierwsze listy i telefony od Firm

Jeżeli nie są od właściwego wierzyciela np: banku a od firmy windykacyjnej nie odbierać. Rozmawiać tylko z wierzycielem
Każda informacja którą sie poda firmie windykacyjnej trafia do bazy danych by za jakiś czas wykorzystać przeciwko Tobie
np; gdzie pracujesz – listy z specjalnymi nadrukami na kopercie są wysyłane na adres pracy a Ty się wstydzisz albo gorzej (przypadki często opisywane na forum http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=4707070&start=0) Szczególnie jeżeli Twoje zadłużenie wykupi firma sekurytyzacyjna związana z firmą windykacyjną
Co na to Ustawa o Ochronie Danych Osobowych ???

Moja rada; Dogaduj się z wierzycielem, staraj się o restrukturyzację długu w banku

a jeżeli bank sprzeda dług to już lepiej załatw przez sprawę sądową i spłacić całość niż płacić wyimaginowane opłaty i procenty w firmie sekurytyzacyjnej. I oczywiście wystawiaj właściwą reklamę bankowi że tak ładnie z Tobą postąpił „Reklama dzwignią handlu i przepływu gotówki – szacunek do klienta też ” 😉

Sąd naliczy Ci tylko ustawowe odsetki od czasu powstania długu i może nie uznać tych dodatkowych opłat

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ 

II Kupno długu przez fundusz sekurytyzacyjny

Niektóre firmy specjalizują się w ściąganiu przedawnionych długów lub z niejasną sytuacją prawną (przypadki często opisywane na forum http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=4707070&start=0) . Żerują oni na tym że osoba od której wymagają przedawnionego długu nie zna swoich praw i na czas nie zadziała. Najpierw nękają człowieka telefonami lub pismami (psychiczny wpływ na niektórych mają nazwy podobne do organów państwowych typu prokuratura – szczegulnie na pierwszy rzut oka ), straszą sądem, komornikiem itd…

Chcą byś spłacił dług albo żebyś (niechcąc) uznał PRAWNIE( jakaś drobna wpłata, telefonicznie, przez internet lub korespondecyjnie potwierdzenie istnienia zadłużenia) swój dług co określi na nowo termin od którego się liczy przedawnienie zadłużenia.

Najlepiej nie odbierać listów poleconych od tych firm windykacyjnych czy sekura… – praktycznie takich nie wysyłają ale lepiej uważać

Zatrudniają oni psychologów, socjologów oraz innego rodzaju specjalistów którzy podpowiadają jakie stosować techniki by skutecznie wpłynąć na dłużnika. Oczywiście wszystko w granicach prawa, niekiedy tak blisko granicy że …..

„art. 123:
§ 1. Bieg przedawnienia przerywa się:
1) przez każdą czynność przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania spraw lub egzekwowania roszczeń danego rodzaju albo przed sądem polubownym, przedsięwziętą bezpośrednio w celu dochodzenia lub ustalenia albo zaspokojenia lub zabezpieczenia roszczenia;
2) przez uznanie roszczenia przez osobę, przeciwko której roszczenie przysługuje.
3) przez wszczęcie mediacji.

Co to oznacza? Że poprzez jakikolwiek kontakt z wierzycielem albo firmą windykacyjną (FW), nawet ustny czy telefoniczny można, nawet niechcący, uznać dług. Dlatego odradzam prowadzenia jakichkolwiek rozmów z wierzycielami czy FW, a w szczególności:

zobowiązania się do spłaty długu, nawet w późniejszym nieokreślonym terminie,
proszenia wierzyciela czy FW o rozłożenie długu ma mniejsze raty, umorzenie odsetek, a nawet umorzenie długu,
 zapłaty jakiejkolwiek kwoty na konto wierzyciela czy FW, nawet 1 grosza.”[http://gustlik222.nowyekran.pl/post/72695,dluzniku-niektorych-dlugow-nie-musisz-splacac-bo-sa-przedawnione]

 

Składają nawet pozew do sądu o zapłatę – oczywiście mogą to zrobić, ale i tak nic nie zdziałają jeśli znasz swoje prawa a dług jest prawnie wątpliwy.

97% osób potulnie płaci przedawnione długi

 

 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ 

III E-Sąd w Lublinie

Sąd wysyła nakaz zapłaty od którego należy się odwołać W terminie 14 dni ( jeśli się nie odwołasz to tak jak byś się przyznał i otwierasz wierzycielowi dalszą drogę egzekucji długu czyli komornika – no a tego nie chesz :) ).

„Do E-Sądu w Lublinie wniesiono sprzeciwy do zaledwie 3 proc. wydanych nakazów zapłaty. Czy to dziwi ? Nie.” 

Odwołanie to wysłanie wypełnionego druku „Sprzeciwu od nakazu zapłaty” bądz „Zarzut od nakazu zapłaty ” druk do pobrania w kancelarii najbliższego sądu rejonowego lubna stronie intrnetowej link–> Link SP

podstawowe zarzuty(najczęściej spotykane) to przedawnienie i brak dowodu na zasadność pozwu (braki w dowodach wykazanych w nakazie zapłaty  – np. brak umowy – wskazac brak wykazania zawarcia umowy– gdy nie istnieje w spisie dowodów, i moje ulubione  w jaki sposób wyznaczyli wysokość zadłużenia, jakieś świstki od księgowych nie są dowodem przed sądem – wtedy wystarczy napisać że brak dowodów na zadłużenie o podanej wysokości sąd może tylko skazać na pewną określoną wysokość zadłużenia gdy są niejasności prawne co do tego jak dużo to nie zrobi tego e-sąd)

Po pewnym czasie przychodzi list z E-Sądu że sprawa została przekazana do Sądu właściwości ogólnej pozwanego Czyli Sąd Rejonowy dłużnika

jest spora szansa że firma sekurytyzacyjna wycofa wniosek

…………………….#########################################

Komornik u dzwi a listu z E-Sądu nie było. Działanie typu – Pisz na Berdyczów

Aby „zapobiec” wniesieniu przez dłużnika sprzeciwu od nakazu zapłaty wierzyciele często po wystąpieniu do sądu podają fałszywy adres dłużnika i korespondencja jest na ten adres wysyłana, sąd, a zwłaszcza e-sąd zazwyczaj nie bada, czy adres jest prawidłowy. Tzn. sam adres jest prawdziwy, tylko pod tym adresem albo mieszka inna osoba, albo znajduje się jakaś instytucja. Jeżeli dłużnik zmieniał miejsce zamieszkania, to korespondencja często jest wysyłana na „stary” adres, ale nawet w przypadku dłużników mieszkających na stałe pod jednym adresem wierzyciele celowo „mylą się” przy adresowaniu pisma i zmieniają np. nazwę ulicy.

Prym w tym procederze wiodą firmy windykacyjne, a także banki.

Co się dalej dzieje? Jeżeli przesyłka zostanie dostarczona osobie trzeciej, ta najczęściej powie listonoszowi, ze to pomyłka i pismo wróci do nadawcy. Ale jeżeli pod tym fałszywym adresem akurat nie będzie nikogo w domu? Listonosz zostawi awizo, mieszkaniec to awizo wyrzuci do kosza jako że jest to przesyłka nie do niego. Po 7 dniach przyjdzie kolejne awizo i znów wyląduje ono w koszu. A po 14 dniach nadawca przesyłki, np. sąd zgodnie z art. 44 § 4 k.p.a. uzna, że pismo z nakazem zapłaty zostało doręczone dłużnikowi, choć faktycznie jest inaczej. Od tego momentu nieświadomemu dłużnikowi biegnie 14-dniowy termin na wniesienie do sądu sprzeciwu od nakazu zapłaty. Ponieważ dłużnik o tym nie wie, to tego sprzeciwu nie wnosi. A potem do jego drzwi puka komornik i dopiero od komornika dłużnik dowiaduje się, że był nakaz zapłaty. I wtedy trudniej jest odkręcić tę sprawę, choć nie jest to niemożliwe. Co ciekawe – komornik przychodzi do dłużnika pod dobry adres, a nie pod fałszywy, na który wysłano nakaz zapłaty.

Co musi zrobić dłużnik?
Musi przede wszystkim załatwić w biurze meldunkowym zaświadczenie stwierdzające adres zameldowania i zamieszkania, dla sądu jest to dokument stwierdzający, że korespondencja była wysyłana pod fałszywy adres, zamiast pod adres dłużnika. Wraz z tym dokumentem składa on w sądzie pismo z wnioskiem o wznowienie terminu złożenia sprzeciwu z powodu nie otrzymania nakazu. W uzasadnieniu trzeba podać przyczyny dlaczego nie odebraliśmy dokumentów np. inny adres zamieszkania, dlatego potrzebne jest wspomniane wyżej zaświadczenie o zameldowaniu. Do tego pisma dołączamy oczywiście sprzeciw od nakazu zapłaty podnosząc odpowiednie zarzuty co do zasadności roszczeń, np. przedawnienia. Jeżeli została wszczęta egzekucja komornicza, do tych dokumentów należy dodać jeszcze powództwo przeciwegzekucyjne przeciw tytułowi wykonawczemu.

[http://gustlik222.nowyekran.pl/post/74366,pisz-na-berdyczow-a-potem-przyslij-komornika-nowa-metoda-wyludzania-dlugow]

Do komornika można wysłać wniosek o zawieszenie, ale zanim dostanie się  z sądu kwit, bo to już będzie z sądu przyjęcie sprzeciwu i wtedy należy wysłać  do komornika wniosek o umorzenie na podst. art 825 pkt 2 kpc i obciążenie wierzyciela kosztami postępowania. Potem należy wezwać wierzyciela o zwrot wszystkiego, co przejął komornik (kwota plus jego koszty). Jak nie oddadzą dobrowolnie, to zabrać dowody do sądu.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

IV sprawa w Sądzie Rejonowym

najprawdopodobniej nie będzie prawnika od strony wierzyciela – za dużo spraw by byli na każdej

NAJWAŻNIEJSZE
wierzyciele/fundusze sekurytyzacyjne muszą przedstawić dowody na poparcie pozwu (czyli że dług istnieje i do tego w takiej wysokości )

wypisy z ksiąg nie są dowodami w sprawach wobec konsumenta DECYZJA Trybunału Konstytucyjnego –>

fundusze sekurytyzacyjne –> Wyciąg z księgi rachunkowej funduszu sekurytyzacyjnego nie ma mocy dokumentu urzędowego w procesach cywilnych wobec konsumenta(do tej pory, praktycznie wszystkie dowody przedstawione w takich pozwach to wyciągi)

Trybunał Konstytucyjny z dnia 11 lipca 2011 r dnia Sygn. akt P 1/10
o r z e k a:
Art. 194 ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych (Dz. U. Nr 146, poz. 1546, z 2005 r. Nr 83, poz. 719, Nr 183, poz. 1537 i 1538 i Nr 184, poz. 1539, z 2006 r. Nr 157, poz. 1119, z 2007 r. Nr 112, poz. 769, z 2008 r. Nr 231, poz. 1546, z 2009 r. Nr 18, poz. 97, Nr 42, poz. 341, Nr 168, poz. 1323 i Nr 201, poz. 1540, z 2010 r. Nr 81, poz. 530, Nr 106, poz. 670, Nr 126, poz. 853 i Nr 182, poz. 1228 oraz z 2011 r. Nr 106, poz. 622) w części, w jakiej nadaje moc prawną dokumentu urzędowego księgom rachunkowym i wyciągom z ksiąg rachunkowych funduszu sekurytyzacyjnego w postępowaniu cywilnym prowadzonym wobec konsumenta, jest niezgodny z art. 2, art. 32 ust. 1 zdanie pierwsze i art. 76 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz nie jest niezgodny z art. 20 Konstytucji.

Banki i fundusze sekurytyzacyjne opierające się w dokumentach na bankowych wyciągach z ksiąg rachunkowych –> Wyciąg z księgi rachunkowej i Księgi rachunkowe nie mają mocy dokumentu urzędowego w procesach cywilnych wobec konsumenta

Trybunał Konstytucyjny z dnia 15 marca 2011 r. Sygn. akt P7/9
orzeka:
Art. 95 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2002 r. Nr 72, poz. 665, Nr 126, poz. 1070, Nr 141, poz. 1178, Nr 144, poz. 1208, Nr 153, poz. 1271, Nr 169, poz. 1385 i 1387 i Nr 241, poz. 2074, z 2003 r. Nr 50, poz. 424, Nr 60, poz. 535, Nr 65, poz. 594, Nr 228, poz. 2260 i Nr 229, poz. 2276, z 2004 r. Nr 64, poz. 594, Nr 68, poz. 623, Nr 91, poz. 870, Nr 96, poz. 959, Nr 121, poz. 1264, Nr 146, poz. 1546 i Nr 173 poz. 1808, z 2005 r. Nr 83, poz. 719, Nr 85, poz. 727, Nr 167, poz. 1398 i Nr 183, poz. 1538, z 2006 r. Nr 104, poz. 708, Nr 157, poz. 1119, Nr 190, poz. 1401 i Nr 245, poz. 1775, z 2007 r. Nr 42, poz. 272 i Nr 112, poz. 769, z 2008 r. Nr 171, poz. 1056, Nr 192, poz. 1179, Nr 209, poz. 1315 i Nr 231, poz. 1546, z 2009 r. Nr 18, poz. 97, Nr 42, poz. 341, Nr 65, poz. 545, Nr 71, poz. 609, Nr 127, poz. 1045, Nr 131, poz. 1075, Nr 144, poz. 1176, Nr 165, poz. 1316, Nr 166, poz. 1317, Nr 168, poz. 1323 i Nr 201, poz. 1540 oraz z 2010 r. Nr 40, poz. 226, Nr 81, poz. 530, Nr 126, poz. 853, Nr 182, poz. 1228 i Nr 257, poz. 1724) w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 26 czerwca 2009 r. o zmianie ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 131, poz. 1075), w związku z art. 244 § 1 i art. 252 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. Nr 43, poz. 296, ze zm.), w części, w jakiej nadaje moc prawną dokumentu urzędowego księgom rachunkowym i wyciągom z ksiąg rachunkowych banku w odniesieniu do praw i obowiązków wynikających z czynności bankowych w postępowaniu cywilnym prowadzonym wobec konsumenta, jest niezgodny z art. 2, art. 32 ust. 1 zdanie pierwsze i art. 76 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz nie jest niezgodny z art. 20 Konstytucji.

Uwaga- w miedzyczasie sytuacja prawna może się zmienić więc należy to sprawdzić

lepiej zatrudnij prawnika a jeżeli bronisz sie samemu Uważaj co mówisz Nie chcesz chyba dostarczyć dowodów dla Ciebie niekorzystnych, gdy wierzyciel ich nie dostarczył (typu poinformowanie że mam taki dług i w takiej wysokościmówi się że miałem dług  i nie znam wysokości zadłużenia – zgodnie z prawdą bo raczej na pewno nie wiesz ile masz aktualnie co do grosza   albo najlepiej  stwierdzić że się nie pamięta nawet czy podpisywało się umowę – gdy brak tej umowy w dowodach po stronie wierzyciela jakieś wypisy nie mają praw dowodu)

Gdy zarzut przeciwko Tobie opiera się o wypisy jako dowód – to w sądzie podajesz akty prawne podane powyżej które określają że takie dowody nie są dowodami w sprawie cywilnej wobec konsumenta

Gdy podnosisz zarzut przedawnienia Najczęstrza sytuacja 3lata, w niektórych 2-lata ,bądz 5 a niekiedy 10lat

3-lata ( art118K.C. w zw z art56 … z dnia 16lipca2004)

a więc podnosząc zarzut przedawnienia „Dłużnik powinien tylko wyrażić jasno iż roszczenia nie spełni z uwagi na przedawnienie

Jeżeli wygrałeś sprawę a wierzyciel się nie odwoła w terminie???( chyba 2 tygodnie ) to problem z długiem masz załatwony do końca
PRAWIE bo jest jeszcze kasacja od wyroku(brak mojej wiedzy na ten temat) ale to możliwość mało prawdopodobna

Przegrana w Sądzie
odwołanie się od wyroku
-Zgłoście się do prawnika(dobrego) on to najlepiej poprowadzi lub doradzi – i to szybko bo jest tylko 2 tygodnie do odwołania a w takich sytuacjach czas szybko ucieka

Jezeli sąd postępowanie umorzy  z powodu niedosłania dokumentów przez powoda  to za jakiś czas jakaś firma może znowu spróbować ale wynik będzie taki sam – wtedy najlepiej jak wniosą pozew, to wziąść radce prawnego i wniesiesz sprzeciw. Jak zapłacą koszty zastepstwa, to się nauczą rozumu.

 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

IV egzekucja Komornicza

Lepiej w takiej sytuacji dogadywać się z Komornikiem – w 90% przypadków komornik pójdzie na ustępstwa co do spłaty zadłużenia (ułatwi mu to pracę i będzie miał lepsze samopoczucie)

Komornicy często umarzają postępowania ze względu na brak możliwości skutecznej egzekucji, bo nie chcą marnować czasu i środków na takie rzeczy, a odmówić wierzycielowi nie mogą.(mowa oczywiście o niewielkich kwotach – dla komornika :) choć dużych dla osoby mającej płacić )

Komornik posiada takie uprawnienia że może bardzo utrudnić życie więc lepiej z nim nie zadzierać

Sąd Najwyższy z dnia 15 lutego 1991 r.
IV CR 550/90
Komornik może przyjąć, że jeżeli rzecz ruchoma znajduje się w mieszkaniu lub innym miejscu zajmowanym przez dłużnika wspólnie z osobami trzecimi,
zwłaszcza z członkami rodziny, to – gdy nic innego nie wynika z charakteru rzeczy lub niewątpliwych szczególnych okoliczności – jest ona co najmniej we współwładaniu dłużnika, co już upoważnia komornika do jej zajęcia (art.845 § 2 k.p.c.).
BRRRR.. Powinni to wreszcie zmienić

Obrona przed zajęciem  rzeczy nienależącej do dłużnika

Powództwo ekscydencyjne przysługuje osobie trzeciej nie będącej stroną postępowania egzekucyjnego. Osoba trzecia może dzięki niemu żądać zwolnienia zajętego przedmiotu w drodze postępowania egzekucyjnego, jeżeli skierowanie do tego przedmiotu egzekucji narusza jej prawa. Chroni więc tą osobę przeciwko niezgodnemu z prawem zajęciu przedmiotów, do których prawo przysługuje jej, a nie dłużnikowi. Powództwo to może być wytoczone dopiero po wszczęciu postępowania egzekucyjnego i zajęciu przez komornika przedmiotu osoby trzeciej. Możemy je wytoczyć przykładowo, gdy jesteśmy współwłaścicielem nieruchomości, jeżeli komornik wszczął egzekucję co do jej całości lub, gdy ma nastąpić licytacja rzeczy ruchomej chociażby samochodu, który jest we władaniu dłużnika, a który to jest naszą własnością. Wyrok uwzględniający powództwo usuwa na przyszłość możliwość prowadzenia danej egzekucji z tych przedmiotów w stosunku do osoby, która je wytoczyła.

Powództwo to przysługuję osobie trzeciej, której prawa przez egzekucję zostały naruszone w terminie miesiąca od dnia dowiedzenia się o naruszeniu jej prawa, chyba że inny termin jest przewidziany w przepisach odrębnych. Należy pamiętać, że jeżeli dłużnik przeciwko, któremu toczy się postępowanie egzekucyjne zaprzecza prawu powoda stwierdzonego tytułem egzekucyjnym, osoba trzecia oprócz wierzyciela pozwać musi również tego dłużnika.

 

USTAWA
o komornikach sądowych i egzekucji
z dnia 29 sierpnia 1997 r.

jedna mała podpowiedz
Jeżeli komornik działa poza właściwym rejonem większość najwiekszych kosztów postępowania egzekucyjnego ponosi wierzyciel
Art. 3a. 11. W razie podejmowania przez komornika wybranego przez wierzyciela czynności poza swoim rewirem komorniczym wydatki obejmujące diety przysługujące osobom zatrudnionym w kancelarii komornika i uczestniczącym w tych czynnościach, koszty przejazdów i noclegów komornika i tych osób oraz koszty transportu specjalistycznego obciążają wierzyciela, chyba że wyrazi on zgodę na obciążenie go innymi wydatkami określonymi w art. 39 ust. 2. Wydatki te obciążają wierzyciela niezależnie od przysługującego mu zwolnienia od kosztów sądowych. Nie wlicza się ich do kosztów egzekucji obciążających dłużnika.

acha nawet mając komornika można się dogadywać z bankiem, możliwe że umożą część odsetek, ważne byś wpłacił na początek jakąś sumę na konto banku(dopytuj się w banku o dział windykacji bankowej lub kto w banku obsługuje twoje zadłużenie ) możliwe też że zawieszą w nagrodę egzekucję komorniczą gdy o to zawnioskujesz

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

problem – dane w BIK

można wyczyścić za pomocą czarodziejskiej różdżki – należy w Banku złożyć sprzeciw wobec przetwarzania informacji w BIK po spłacie zobowiązania kredytowego

czyli:
– mam kredyt, spłacam go średnio dobrze albo źle
– w efekcie mam złą historię i zły scoring w BIK
– kiedyś jednak spłacam ten nieszczęsny kredyt, z bankiem jestem na zero
– w banku składam oświadczenie o sprzeciwie jak wyżej
– w BIK mam czystą historię kredytową

zaś prywatnymi rejestrami typu Krajowy Rejesr Dugów się nie przejmujcie

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Jeżeli zmieni się sytuacja prawna lub macie jeszcze jakieś podpowiedzi to dajcie znać chętnie poprawię błąd i dodam braki

No cóż nie jestem prawnikiem a nawet  nie studiowałem prawa a cały ten materiał poznałem przy okazji

Dlaczego to napisałem – odpowiedz jest prosta

„Długi powinno się spłacać” – gdy na to stać, a nie że dzieci głodują bo rodzice mnieli pecha
i
Banki w tej chwili nie szanują konsumenta który w wyniku pecha stał się dłużnikiem, nie starają się ułożyć z dłużnikiem – rozłożyć dług na wygodniejsze raty, zmniejszyć obciążenie. Tylko idąc po najmiejszej linii oporu sprzedają dług i dłużnik ma więcej problemów. Traktują dłużników jakby byli oszustami, zaś prawda jest taka że w ogromnej więszości to po prostu uczciwi ludzie którzy mieli pecha i w danej chwili nie porafią sobie poradzić z problemami

oraz

Uważam że handel długami zwykłych ludzi jest nieetyczny

5 myśli nt. „Problem z długami – firmy windykacyjne i fundusze sekurytyzacyjne”

    1. Komornika się po prostu spłaca(można się dogadać z wierzycielem bezpośrednio)komornik jest tylko pośrednikiem. Reszta zależy od komornika jeżeli jest w porządku to po dowiedzeniu się jak wygląda sytuacja dłużnika ustanawia odpowiednie poziomy spłat wygodne dla dłużnika(zazwyczaj nie obchodzi go ile czasu potrwa spłacanie). A jeżeli nie jest ok to trzeba zapoznać się z przepisami co on może a czego nie – i wszelkie naruszenia zgłaszać do sądu(nadzorującego komornika) poza tym można wpływać na posłów że jakiś przepis trzeba zmienić gdyż jest np: niesprawiedliwy – na przykład to że zwykły(biedny) człowiek nie może ogłosić upadłości i wejść w tryb że spłaca się tylko tyle ile można(pod nadzorem sądu)

  1. Szkoda, że tak późno trafiłem na ten artykuł. Rodzina narobiła mi bagna(zaufałem, poręczyłem) i teraz mam i komornika i firmę windykacyjną. Z komornikiem się dogadałem i spokojnie spłacam raty, ale ci od firmy windykacyjnej, to są agresywne sqrwiele, nękają mnie różnymi sposobami. Niestety, wpłaciłem im jakąś drobną kwotę i chyba jest „po ptakach”, wobec powyższego tekstu, ale trzeba próbować. Rozsyłajcie ten link wszystkim znajomym. Ludzie potrzebują pomocy.

    1. Wpłata tylko przerywa bieg przedawnienia – interesującą opcją jest udowodnienie w sądzie jaka kwota – jeżeli nie zmienili wykładni „dawnego” Trybunału Konstytucyjnego – co do wypisów księgowych. Nie dotyczy to części z komornikiem – tu już jest wyrok sądowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Step By Step