Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

JOW – jednomandatowe okręgi wyborcze

JOW – PRAWDA I DEMAGOGIA – FELIETON RAFAŁA ZIEMKIEWICZA

felieton Rafała Ziemkiewicza z interia.pl

CO DADZĄ JOW, NAPRAWDĘ, A NIE W WYMYSŁACH JAŚNIEPAŃSTWA

tekst Pawła Dobrowolskiego na salon24.pl

 

#######################

moim zdaniem

w wyborach do Sejmu powinien być JOW

za to  w wyborach do Senatu powinna obowiązywać ordynacja mieszana  połowa senatorów wybrana bezpośrednio z największą na nich oddaną liczbą głosów(okręg całego kraju ) zaś druga połowa z list partyjnych ale miejsce pierwszeństwa wyznacza liczba głosów na nich oddana (a nie odgórnie przez aparat partyjny)- po odjęciu tych którzy wejdą bezpośrednio (a nie z list partyjnych) z uzyskania wystarczającej liczby głosów.

Oczywiście wymagało by to wzmocnienia roli Senatu tak aby stał się naprawdę Izbą Wyższą naszego parlamentu i słowo „Senator” znaczyło coś więcej niż w dzisiejszych czasach

Jow

Uważam, że kandydatem powinien być tylko i wyłącznie mieszkaniec danego okręgu, który mieszka w nim przez min. pełne 5 lat. Zakaz dla spadochroniarzy zwiększa odpowiedzialność kandydata za to w jaki sposób reprezentuje zbiorowość. Ludzie wiedzą dobrze „czym pachnie ten Pan” i nie wybiorą sobie socjopaty. TO TAK OCZYWISTE, ŻE AŻ KRZYCZY !!

startowanie osób tylko z jednym obywatelstwem

Przypominam też, że 90% gazet w Polsce należy do Niemców i mogę sobie bardzo dobrze wyobrazić jak te wspierają separatystów z RAŚ czy obywateli swego kraju. To realne zagrożenie. Poza tym dany poseł nawywija, że hej i może schować się pod skrzydła innego państwa. Nie powinien człowiek posiadajacy dwa czy więcej obywatelstwa mieć jakiegokolwiek wpływu na rządzenie innym Polakiem.

Na karcie powinien być brak informacji z jakiej partii startuje kandydat  – jeżeli nie zna się osoby to nie powinno się na niego głosować

 

 

poza tym

przydałoby się wprowadzić karanie za brak uczestnictwa w wyborach lub referendum np: za absencję w trzech wyborach po kolei, karać – 100 godzin prac społecznych  (oczywiście nie dotyczy to osób starszych )

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Step By Step