Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Przepowiednia z 1889 roku – ksiądz Cieślak?-?Cieplak

„Gdy spełni się wola Boga Najwyższego, ujawnię swoje nazwisko i gotów jestem pod uroczystą przysięgą stwierdzić prawdę słów Bożych.

A oto słowa Anioła, który pokazał na gwiazdy i rzekł:
Patrz, jak Bóg losy ułożył człowiecze.

Ojczyzny twojej Bóg wyznaczył dzieje, o którąś modlił się i płakał.

Dziś w żałobie czarnej i okryta nocą, lecz…
patrz, jak dla niej lepsze jutro dnieje.
Niedługo jeszcze będzie pod przemocą, bo od tej chwili znów minie ćwierćwiecze.
Świat się pożogą zarumieni i rzeki krwią poleją.
A z tych łun i pożarów Polska wyjdzie wolna.
Mąż ją powiedzie, co Bogu posłuszny, pomazaniec Boży na straży ziem tych serce swe położy.
Lecz nie trać nadziei i módl się w pokorze.
Nie zgłębi Boga myślenie człowiecze.
Wilk z krwawą paszczą wiecznie głodną, co się pod znakiem krzyża chowa, krzyż splugawiony znów weźmie za godło, pocznie narody pożerać dokoła. Krwawe swe ślepia ku wschodowi zwróci, zastęp pancerny na kształt chmury całą potęgę na kraj wasz wyrzuci
. A drugi niedźwiedź zdradziecki, co młotem kościoły rozwalał, co prawo Boże w błoto wdeptał, nóż wam wsadzi w plecy. Lecz próżno będziecie dobywać oręża, bo teraz jeszcze dobro nie zwycięża. On zginie, własnym jadem zachłyśnięty.

Wszechmocny Pan Bóg kartę dziejów zmieni.

W stolicy świętej tajne dokumenty 113 papież wyjmie z szafy. W Rzymie się pocznie odrodzenie świata.
Bóg wstrząśnie ziemią, powalą się domy.
Gdy mijać będzie straszliwie sroga zima, od Boga dany będzie znak wiadomy.
Od gór i stepów idzie zbawienie.
Wilk z krwawą paszczą zewsząd osaczony, choć grozi wszystkim dookoła ściśnięty, próżno się miotać będzie jak szalony, w bitwie nad rzeką w pień będzie wycięty.

Wicher w południe powieje na państwa, krwawy najeźdźca przerwie swe tyraństwa.
Niedźwiedź, co dotąd zżerał swoje dzieci, krwią się zaleje własną…
i upadnie niby olbrzym przez karta z północy powalony.
Drugi cios straszny otrzyma z południa, a smok ze wschodu dobije olbrzyma.

Pokój Boży stanie się w Warszawie.
Polska się granicami ku morzu rozstrzela, potężna w trójprzymierza, w bogactwie i sławie!
Dla tych, co ucierpią, przyjdzie dzień wesela, dla tych, co zwątpili, dzień sądu i kary.

Tak rzekł Anioł i uleciał w gwiazdy, a jam się ocknął na swoim klęczniku i jeszczem głos posłyszał, co mówił z daleka: Niech się twój naród burzy nie ulęknie, gdy będzie ufał Bogu, to w gromach nie zginie. Zanim nadejdą dni lata gorące, rozdepcze w proch swych wrogów i wyjdzie w sławie”.

Nie ma pewności, kto jest faktycznym autorem powyższej przepowiedni. Przez lata badacze najczęściej przypisywali ją księdzu Cieślakowi, inni księdzu Cieplakowi, który zajmował stanowisko biskupa wileńskiego. Autorzy interpretacji przepowiedni często mylą te dwa nazwiska, stąd tyle niejasności i problem z ostatecznym rozstrzygnięciem, skąd pochodzą słowa. Widać jednak wyraźnie opis II wojny światowej i nie trzeba długo gdybać, by zorientować się, że wszystko, co zapisane w przepowiedni faktycznie miało miejsce. I tu pojawia się kolejny problem. Pomimo, iż papier datowany jest na 2 sierpnia 1889 roku, istnieją naukowcy, dla których rzekoma wizja nie jest przepowiednią, a jedynie opisem tego, co już się wydarzyło. Gdyby pomysły sceptyków się potwierdziły, mielibyśmy nie tylko dowód na to, że rękopis powstał w drugiej połowie XX stulecia, ale także przykład zręcznej mistyfikacji! I wreszcie, skoro jedna z głośnych przepowiedni mogła być fałszerstwem tak dopracowanym, że nie da się jej ostatecznie podważyć, może inne też są jedynie fenomenalnym falsyfikatem? Pewne jest jedno. Zbyt dużo w historii naszego kraju tych niesamowitych niejasności, by wszystko uznać za fałszerstwo. Wszak tam gdzie nie ma odpowiedzi, musi kryć się ziarenko mistycznej prawdy…

Jedna myśl nt. „Przepowiednia z 1889 roku – ksiądz Cieślak?-?Cieplak”

  1. ta przepowiednia nie może być zfałszowana , nie może pochodzić z drugiej połowy XX wieku, bo opublikowana była już przed wojną w gazecie. a w czasie wojny cytowana w książce wydanej w 1941 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Step By Step