Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Interpretacje Arteuza – część 1

Od Xeibos –> co do autora to zapraszam na wcześniejszą podstronę tam jest zapisane kto jest autorem ja tylko zedytowałem tekst i zebrałem – by było wygodnie czytać i nie trzeba było szperać po kilkuset stronach forum

*
Jestem autorem pewnej publikacji na ten temat, ale na razie czekam na wypowiedzi innych. Nie będę niczego Wam narzucał tylko z Wami dyskutował. Na razie powiem jedno: zgodnie z przepowiedniami – centuriami Nostradamusa, listu do swojego syna Cezara, a także do Henryka V (króla Francji) zwanego przez Nostradamusa – „Szczęśliwym” (później będę przytaczał konkretne ponumerowane przez autora centurie i fragmenty jego i innych autorów różnych proroctw i przepowiedni, w tym proroctwa religijne) – ta wojna ma wybuchnąć w XXI wieku, w roku, w którym suma cyfr=3, a każda z dat podzielona przez 3 daje liczbę całkowitą – takimi datami w XXI wieku są: rok 2001, rok 2010, rok 2012, rok 2021 i rok 2100. Pisze on też – później podam numery centurii – że wojna będzie trwała 27 lat, że będzie poprzedzona 10-letnim superterroryzmem półksiężyca (islamskim), i że wybuchnie w kraju Tamerlana (średniowieczny muzułmański władca m.innymi obecnego: Afganistanu, Pakistanu, Iranu i byłej radzieckiej Azji Środkowej). A więc zapraszam wszystkich chętnych do dyskusji.

*
Michel de Nostre-Dame (Nostradamus) pochodził z biednej żydowsko-francuskiej rodziny. Urodził się 14 grudnia 1503 roku w Saint-Remy-de-Prowence jako syn drobnego kupca i został wychowany w wierze katolickiej, na którą jego dziad ze strony ojca nawrócił się około 40 lat wcześniej. Bezpośrednią konsekwencją przyjęcia nowej wiary było dziwaczne nazwisko rodowe: Nostre-Dame (Nostradamus) nawiązujące do święta celebrowanego w dniu nawrócenia. Nostradamus był autorem wielu publikacji, m.innymi słynnej medycznej książki kucharskiej z 1552 roku (Traite des fardements et confitures), ostatecznie wydanej drukiem w 1555 roku. Kiedy w roku 1530 w dotkniętym zarazą czarnej ospy mieście Axin-en-Prowence, wszyscy ówcześni medycy w przerażeniu opuścili miasto i nakazali zrobić to wszystkim zdrowym mieszkańcom – chorych zostawiając samych na „pastwę losu”. Nostradamus dowiedziawszy się o tym przybył do miasta z założoną na twarz higieniczną opaską i zaczął walczyć z chorobą mówiąc, że miał wizje, które powiedziały mu, że z „morowym powietrzem” należy walczyć: czystością, higieną osobistą i ogniem – nakazał wywozić wszelkie nieczystości i śmieci za miasto (w jednym miejscu) i tam je palić, a ludziom myć często ręce – na jego polecenie wszyscy założyli opaski na twarz chroniąc je przed „stęchłym” – jak mówił Nostradamus – powietrzem. Dzięki niemu choroba została szybko opanowana i po raz pierwszy uratowano większość mieszkańców. Jego osiągnięcie (wieści) dotarło na królewski dwór francuski i tam został wezwany. Na dworze królewskim poznał najwybitniejszego lekarza ówczesnej Europy Julesa Scalgiera. Nie będę tu na razie opisywał jego dalszego życiorysu (również z życia osobistego) pełnego wzlotów i upadków, a także ukrywaniem się przed Świętą Inkwizycją na zlecenie papieża i hierarchów kościoła katolickiego – te części życiorysu opiszę później. Nostradamus zmarł w wieku 62 lat w nocy z 1 na 2 lipca 1566 roku. Jego śmierć nastąpiła zgodnie z proroctwem zapisanym w Persage 141(?), cyt.:
„Kiedy wróci z poselstwa, obdarzony królewskim darem, nadejdzie koniec: dusza uleci -Najdroższy powiernik Stanie u wezgłowia i ujrzy go martwego w ostatnich dla niego świętych
liczbach: 1, 2, 5, 6.”
Ze względu na prześladowania ze strony kościoła wszystkich, którzy „zakażali społeczeństwo” wszelkimi naukowymi nowinkami i przepowiedniami, a nawet skazywaniem ich na śmierć przez Świętą Inkwizycję (m.innymi na stosie został spalony Giordano Bruno – mówił, że Ziemia obraca się wokół Słońca i własnej osi), Nostradamus napisał swoje przepowiednie i proroctwa, m.innymi Almanach i Centurie, w sposób zakamuflowany (później będę to wyjaśniał). Aby utrudnić rozpoznanie ich przez kościelnych inkwizytorów rozrzucił je na ziemię, aby trudno było odczytać historyczną kolejność zdarzeń. Pisał je też w różnych językach, w tym martwych, aby w razie postawienia go przed sądem Świętej Inkwizycji mógł się wybronić. Kościół faktycznie prowadząc cały czas śledztwo przeciwko niemu, miał kłopot w sprecyzowaniu przeciwko niemu zarzutów i postawieniu go przed sądem. Pomimo to po ukazaniu się drukiem jego przepowiedni i proroctw,
Kościół zakazał (pod karą śmierci) wydawania jego proroczych wizji jak i też ich czytania. Nostradamus podał tylko parę dat niezakamuflowanych. Jedna z nich dotyczy końca jego przepowiedni, a mianowicie roku 3797. Oto przepowiednia dotycząca tego roku:

Persage II 13

Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć,
Przywdzieje ona swoje nowe odzienie,
Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,
Duch Święty znów się w nim rozraduje,
Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat,
Dla niej wieczny w całej swej okazałości.

a także

Persage III 2

Słowo Boże obróci w czystą substancję Niebiosa, Ziemię i gwiazdy,
A wszelkie zło tajemne zostanie zniszczone, kiedy Śmierć zostanie powalona,
Dusze z otchłani mrocznej obleczone w nowe ciała przywitają żywych,
I zaludnią nieskończone Niebiosa na Świetlistych żaglowcach mrocznego Oceanu na chwałę
Swojego Stwórcy,

Pan połączy wszystkie jego dusze obleczone w nieznane ciała nad niebem i Ziemią, Taki będzie ostateczny rezultat!

*
Oto co napisał Nostradamus – najprawdopodobniej o ataku terrorystycznym na wieże nowojorskie „World Trade Center” i ewentualnym wybuchu III wojny światowej:

Almanach III 1
Za wielką wodą oceanu, gdzie Atlantyk ma swój drugi brzeg,
W wielkim mieście pieniądza będzie słychać wielki grzmot,
Dwaj wielcy szklani bracia upadną pogrążeni w chaosie,
Kiedy żelazne ptaki zniszczą ich swoimi dziobami,
Ale forteca przetrwa choć będzie opłakiwała ciała niewinnych,
ch zaskoczony przywódca nie ulegnie i wyda nieprzemyślane rozkazy.

Trzecia Wojna się rozpocznie w 10 lat, nim jego wojska zginą w azjatyckim kraju Tamerlana.

Niespodziewanie i nagle Wielki Grzyb ognia w siódmym miesiącu zniszczy armie sprzymierzonych,
A płacz i żałoba będzie ogólna, bo trumny będą puste.
Odtąd powoli pod zielonymi sztandarami Mahometa,
Półksiężyc rozpocznie swój zwycięski marsz na ziemie chrześcijańskiej Europy,
Jednooki Talib ogłosi się kalifem zjednoczonego imperium Allaha.

Dalej będę podawał przepowiednie nie tylko Nostradamusa, ale również Maryjne i innych proroków, a także tzw. Sybillińskie – głównie Pytii.

*
Z przepowiedni Nostradamusa dla naszych czasów (poprzednie się spełniły – te przepowiednie dla wieków od XVI do XX podam później, bo jest to ciekawe skąd Nostradamus znał, a podał takie nazwiska, jak np.: Franko i Riwiera w Hiszpanii, Napoleon, czy uczony Pasteur – napisał też prawidłowo co zrobili! – to nie bywałe!!!) wynika, że III wojna światowa (napisał też prawidłowo o I i II – i tak je nazwał!!!) będzie poprzedzona n/w wydarzeniami:

1. Dekadą superterroryzmu półksiężyca i zielonego sztandaru oraz olbrzymich katastrof naturalnych wywołanymi – uwaga – działalnością gospodarczą człowieka!

2. Rewolucją we Włoszech spowodowaną przez rządzenie Wielkiego Amanta i Rozpustnika.

3. Wojną domową we Francji spowodowaną przez osiadłych przybyszy proroka Mahometa.

4. Wielkim nowym oszustwem na Rusi i bratobójczymi walkami spowodowanymi przez dwóch młodych współrządców, tj. wojną młodego niedźwiedzia z młodym tygrysem.

5. Zamieszki w Anglii po wejściu na tron nowego króla chcącego wzmocnić swą władzę.

6. Zajęcie przez Chiny Tajwanu (w wyniku porozumienia z Afrykaninem) i wysłanie wojsk chińskich na Ruś w celu pomocy młodemu niedźwiedziowi.

7. Wojna Talibanu (skąd wiedział) z Persją (obecny Iran) i stopniowe zajęcie krajów arabskich na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce.

8. II wojna domowa w Ameryce, którą Nostradamus nazywa powszechną i obywatelską (ma rozpocząć się na kilka miesięcy przed wybuchem III wojny światowej po kilkunastoletnim kryzysie gospodarczym).

9. Nagły wybuch III wojny rozpoczęty uderzeniem Talibanu na Egipt i Turcję, a Chin na Rosję.

Persage II 3, 14
Kiedy będzie ogłoszony i zawarty wielki pokój i ludzie będą się bawić,
W nocy jak złodziej przyjdzie III wojna i wszystkie traktaty będą rzucone na śmieci,
Wielki Smok Azjatycki zawrze tajny układ z Wielbłądem Półksiężyca,
Jeden ruszy na Ruś zajmując ogromne przestrzenie, a złociste strzały i płomienne grzyby będą
burzyły jego miasta, Drugi wrzuci do morza niepłodną Synagogę i poprzez wewnętrzne morze i kraj Osmanów ruszy na Europę, A jego pobratymcy tam mu pomogą i witać ich będą zielonymi sztandarami.

*
Oto centurie Nostradamusa, które mogą świadczyć o wybuchu III wojny światowej – będę je
przekazywał Państwu sukcesywnie.

WIELKA INWAZJA!!!

Persage I 13
Twórca zła wszelkiego począwszy od roku Świętej Liturgii,
Ukryje swoją postać w górach śnieżnej Azji,
Potwór okrutny i bezlitosny modły będzie odprawiał w nocy przy świetle półksiężyca,
Aż wszystkich wrogów swoich wytraci od broni zdobycznej na swoich współbraciach.

Obali słabego władcę w państwie nad Indusem, gdzie kiedyś Macedończyk ustalił swoje granice,
A jej mieszkańcy ogłoszą go kalifem państwa Wielkiego Talibanu,
<Wielką armię utworzy o 5 milionach głów, a znakiem żołnierzy będzie czerwony turban Mahometa,
Począwszy od roku ’607 liturgii jego nowej ery.

W złotym pałacu u stóp niebotycznej góry ogłoszą go Wielkim Mahdim i Nowym Mesjaszem,
W czasie wielkich uczt przełamie nogą w pół przyniesiony mu krzyż, a w dłoniach zgniecie
gwiazdę Dawida,
Wielkie ogniste zdobyczne grzyby i świetliste strzały spadając z nieba będą towarzyszyły jego
zwycięskiemu pochodowi,
Wojna! Wojna! przybędzie do dumnych i chorych republik Zachodu.

Trwóżcie się bo złodziej Wojny w nocy Was zaskoczy, a u wszystkich będzie biała krew i czyraki,
Zawrze tajny układ ze Smokiem Azji, a obok niego będzie widoczny znak Wielkiego Wielbłąda.
Ostrzegam cię wieki kraju Słowianina, bo ciebie pierwszy wysmaga ciężki bicz Mahometa,
A nim coś poczną twoi osłabieni przywódcy w 3 tygodnie wasz kraj będzie lizał stopy przywódcy.

*
A teraz wyjaśniam słowa-wyrazy:

1. ARTEUZA to z języka starohebrajskiego – odmiana, zasadnicza zmiana dotychczasowego życia: człowieka, grupy ludzkiej – w szerszym kontekście narodu, narodów lub całej ludzkości na skutek bardzo ważnych wydarzeń na gorsze, czyli w sensie negatywnym – cofnięcie w rozwoju, drastyczne pogorszenie warunków życia: częste choroby, głód itd.

2. CENTURION podpisuję się tak z uwagi na moje aktywne wieloletnie zainteresowanie wszelkimi przepowiedniami i proroctwami, głównie CENTURIAMI Nostradamusa.

*
A oto inne centurie w/g mnie dotyczące wybuchu i przebiegu III Wojny Światowej:

Persage I 51

Saturn i Jowisz spotkają się w znaku Barana: (2024?-2025?)
O Wieczny Boże, jakież przyjdą zmiany!
Jakie wzburzenia w Italii, Hiszpanii, Brytanii i Francji,
Gdy powolny obrót historii znów niesie ciężkie czasy.

Afrykańczyk zza wielkiej wody językiem gładkim,
Rozbudził ukryte wewnątrz demony.
Wpływowi biali mu tego nie darują!
Nie on będzie rządził, lecz słowa jego generałów!

W połowie księżyca w Szczęśliwej Arabii przyjdzie na świat dziecię,
Twórca zła wszelkiego, ’600 rok liturgii będzie rokiem chwały.
W wielkim mieście, gdzie dwie rzeki przepływają spotka się z kalifem Wielkiego Talibanu,
Uznając jego wyższość i sojusz wojsk czarnego i czerwonego Turbanu.

Niech wielki kraj Słowianina się szykuje, bo pierwszy będzie cierpiał,
Kiedy knuty islamskie biczować będą jego ciało,
Wszędzie w Azji zapanuje duch walki, by zemścić się na białych,
Gryfonie, wzmacniaj swoje armie nim Słoń i Wielbłąd przekroczą i twój rubikon!

Germanio przeklęta i znów zdradziłaś Francję! – podziw całej Europy!
Bo pod twoim wpływem przywódcy gadają, gdy walą się wewnątrz mury chrześcijaństwa,
Po wielkim grzybie, w jego strasznym ogniu, gdy spali się cała jej armia,
Haniebny pakt w mieście Mahometa będzie podpisany za namową twoją.

W Jerozolimie wieczny pokój zawrą synowie Izmaela i Izaaka,
Odtąd w jednym kraju mają żyć i Arab i Żyd dla wiecznej chwały i pokoju.
Następnego dnia o wczesnym poranku wielkie armie wkroczą na ziemie Tamerlana,
Po ich zdobyciu otworzą się bramy Europy.

Tuż przed tym nim los republik się wypełni,
Z Persji przybędzie posłaniec, niosąc do Francji swe słowo,
Próżne nadzieje: odrzucą go, przeciw Allahowi on bluźni,
Gotów na niby odrzucić jego słowo!

Po zjednoczeniu muzułmańskiej Azji,
Czerwony Turban u wrót Turcji stanie i znajdzie tam wielu swoich zwolenników.
Egipcie po krótkiej wojnie będziesz przyłączony,
A twoi ludzie wzmocnią armie Talibanu!

Persage XIII 44

W Maroku Król zostanie obalony,
Afryka północna w granicach Talibanu,
Wielka armia od Nilu po Atlas w 14 dni zajęta,
W ’607 z Buchary do Kairu rząd Antychrysta będzie przeniesiony.

Jednooki Potwór z piętnem na twarzy zrodzony z matki ladacznicy,
Następcą Mahometa i Jezusa zostanie ogłoszony, a wielki harem służyć mu będzie.
20 i 7 lat będzie trwała jego wojna, która później trzecią będzie nazwana,
Dwaj przywódcy czerwonego i czarnego Turbanu na krew wylaną posłuszeństwo mu złożą.

Po Ramadanie w Wielkim pałacu hucznie bawić się będą,
A na głowę Antychrysta złotą koronę z diamentami nałożą.
Za dnia w wyniku zdrady Armia Turecka się podda,
Otworzą się bramy Stambułu dla zielonych flag z portretem Potwora.

Oj! Wielki Żywicielu z za Oceanu pogrążony w wieloletnim chaosie,
Nosiciele broni wojnę tam wywołają, ileż krwi swojej wytoczą nim pokój nastanie,
Dopiero Gruby Dyktator porządek tam ustanowi i przywróci wartość pieniądza,
Opuszczona Europo, szykuj się na inwazję hord z pod znaku półksiężyca!

*
Na wstępie chciałem wyjaśnić, że niektórzy badacze Nostradamusa wysnuwają hipotezę, że rok 395 n.e., w którym przyjęto kanon liturgiczny kościoła katolickiego, jest pierwszym rokiem liturgii liczonym przez niego, aby zmylić ścigającą go Świętą Inkwizycję. Inna część badaczy uznaje, że takim 1 rokiem liturgii jest rok 431 n.e., czyli ustalenia soboru Nicejskiego, bo dopiero na nim kościół ustalił dwie bardzo ważne zasady:

1. Że Jezus Chrystus jest Bogiem (Synem) i człowiekiem – dwie postacie.
2. Maryja – matka Chrystusa została uznana za niepokalaną i świętą, odtąd faktycznie rozpoczął się w chrześcijaństwie jej kult.

Jeszcze inni uważają, w tym Ja, że nie dotyczy to liturgii chrześcijańskiej, a religii muzułmańskiej.

W pierwszym przypadku proces tzw. superterroryzmu już by trwał. W średniowieczu, kiedy żył Nostradamus opuszczano nagminnie pierwszą literę daty, np. zamiast rok 1550 pisano ’550, tak więc 395+600=1995 rok, a więc praktycznie wojna musiała by już trwać! Czyli badacze ci się mylili. W drugim przypadku 431+600 (pierwsza data wydarzeń w/g Nostradamusa dotycząca tzw. roku liturgii) =2031 i jest to oczywiście możliwe, gdyby Nostradamus nie napisał w jednej z centurii (którą już tu przytaczałem), że III wojna wybuchnie – tu już napisał o roku – od urodzenia Chrystusa, w którym suma cyfr=3, a po dodaniu liczb i podzieleniu ich przez 3 (Nostradamus jako również matematyk lubował się w zagadkach liczbowych) suma ta daje liczbę całkowitą. Równocześnie napisał, że będzie to w wieku XXI. A więc zobaczmy – takich dat w wieku obecnym jest trzy. Pierwszy to rok 2001 dodajemy cyfry: 2+0+0+1=3/rok 2001:3=667, drugi rok 2010 dodajemy cyfry: 2+0+1+0=3/2010:3=670 i wreszcie ostatnia możliwość rok 2100 dodajemy cyfry: 2+1+0+0=3 rok/2100:3=700.

Ja opowiadam się za trzecim rozwiązaniem, a mianowicie, że lata liturgii to data nowej ery, którą ustalił zdobywca muzułmański, zwanym różnie przez Nostradamusa, ale głównie biblijnym imieniem Antychrysta – wtedy wszelkie wydarzenia, które były by zapowiedzią wielkiego światowego kryzysu i początkiem wielu wojen, rewolucji, katastrof naturalnych itd. byłby rok 2010.

Czy tak będzie? Zobaczymy! Niemniej wiele jego centurii jest bardzo trafnych, tym bardziej, że wymieniane w nich postacie i miejsca wydarzeń można łatwo zidentyfikować. Najważniejsze jest to, że Nostradamus wyraźnie daje nam znać, że prawdziwa wojna wybuchnie po zrzuceniu bomby atomowej lub atomowych zdobytych na pobratymcach muzułmańskich (Pakistanie?), kiedy to Taliban w wyniku przewrotu i wojny opanuje ten kraj. Wynika z tego, że wojska NATO (sprzymierzonych) zginą od wybuchów nuklearnych. Kraj Tamerlana (władca średniowieczny) to obecny teren Bliskiego i Środkowego Wschódu Azji, w tym Iranu, stepów Kazachstanu i Uzbekistanu, a także tereny południowej Rosji (obecnej), Kaukazu i Turcji. Wielki Smok to określenie Chin, a Wielki Wielbłąd to średniowieczne określenie krajów proroka Mahometa.
*

Persage XI 27

Wszystkie porty południowego wybrzeża będą wypełnione,
W ’605 Dwie armie wezmą ląd w objęcia,
Trwóż się Hellado, Italio i Hiszpanio,
Wielka szura z Kairu wzięła Was w objęcia.

Sinobrody wódz najeżdża Kretę i Ateny,
W Hiszpanii lądują armie Jednookiego,
Na morzu Śródziemnym krew się leje,
Arab zwycięża mocą nowej broni.

Na Malcie desant zostaje zrzucony,
We Francji rewolta wyznawców Mahometa,
Ach Europo wierzyłaś w pakt haniebny,
Ufając słowom pokrętnego Imama.

*
Zwracam uwagę, że bardzo trudno jest uporządkować centurie Nostradamusa – często powtarzają się zdarzenia i daty, które są różnie ułożone, czasami trudno zrozumieć, dlaczego najpierw wymienia późniejsze, a później wcześniejsze wydarzenia, ale nie chcę nic zmieniać. Układam tak centurie, żeby możliwie dotyczyły czasów ewentualnej III wojny światowej, np. po wierszu dotyczącym powstania Wielkiego Talibanu Nostradamus pisze o wydarzeniu związanym z wojną o niepodległość Meksyku, które miało miejsce w XIX wieku.
Ps. nie widzę, żeby ktoś był zainteresowany moimi przekazami wizji Nostradamusa, nie wiem więc czy mam pisać dalej czy nie, bo jeżeli nie ma żadnego zainteresowania, to uważam, że należy dać
sobie spokój.

*
Bardzo się cieszę, że zaczyna być dyskusja w tym temacie, również krytykująca przedstawiane tu przeze mnie tłumaczenia. Powtarzam, że nie jestem jasnowidzem – jestem tylko miłośnikiem i badaczem przepowiedni, również innych jasnowidzów, w tym polskich, także słynnych u nas: Wernyhory, czy księdza biskupa Cieplaka, ciekawe są też przepowiednie przekazane dzieciom w Fatimie, Medjugorie, przepowiednie w La Salette w Akicie (Japonia) itd. Przypominam również, że jedne centurie Nostradamusa są stosunkowo jasne i ich interpretacja jest właściwie zgodna. Ale oczywiście większość ok. 3/4 jest różnie interpretowana.
Na chwilę odejdę od wizji Nostradamusa, a przytoczę obszerny wierszowany fragment biskupa Jana Cieplaka (1857-1926) dotyczący losów Polski, w której mowa jest o wydarzeniach, jakie miały już miejsce w naszej historii. Zawiera ona także wizje potęgi POLSKI (po III wojnie światowej), którą przewiduje i Nostradamus i inni prorocy – praktycznie wszyscy. Również przepowiednie innych wizjonerów (o nich też będę pisał), jak np. nieżyjącego już Edgara Cayce’a (Amerykanina), przewidują potęgę Polski. Będę też wspominał o przepowiedniach świętego Malachiasza dotyczącego papieży, Sybillach, Księdze Daniela, Biblii i innych świętych księgach itd.

*
A oto wierszowana wizja przepowiedni biskupa Jana Cieplaka – jej fragment dotyczący Polski:

Anioł na gwiazdy pokazał i rzecze:

„Patrz to wszechświata pisane są losy
I ręką Bożą rzucone w kolei
Tak, jak Bóg losy ułożył człowiecze.
A tej, o którąś się modlił i płakał,
Ojczyźnie twojej, Bóg wyznaczył dzieje,

Lecz patrz, już dla niej lepsze jutro dnieje,
Niedługo będzie jęczeć pod przemocą.
Gdy od tej chwili ćwierć wieku przeminie,
Świat się pożogą zrumieni i rzeka krwi się przeleje,

A z łun tych pożarów Polska wyjdzie wolna.
Mąż ją wywiedzie, pomazaniec Boży,
Na straży ziem tych swe serce położy.

Lecz odrzuć radość i módl się w pokorze,
Ciężko doświadczą was wyroki Boże,
Nim się następne ćwierćwiecze przechyli.

Wilk z krwawą paszczą, wiecznie mordu głodny,
Co się pod znakiem krzyża zawsze chowa,
Krzyż splugawiony znów weźmie za godło,
Pocznie narody pożerać dokoła,
Krwawe swe ślepia ku wschodowi zwróci.
Zastęp pancerny, na kształt chmury ptactwa,
Całą potęgę swą na kraj twój rzuci.

A drugi niedźwiedź zdradziecki, co młotem
Kościoły wali, który prawo Boże
Wokoło depta, nóż wam w plecy wrazi.
Próżno dobywać będziecie oręża,
Na ten raz w walce on jednak zwycięża!
Lecz zginie własnym swym jadem zatruty.

Wicher z południa zawieje na państwa,
Runie najeźdźca i przemoc tyrańska!

Wilk z krwawą paszczą, zewsząd osaczony,
Coć wszystkim groził, dokoła ściśnięty,
Próżno się miotać będzie jak szalony,
W bitwie nad rzeką w pień będzie wycięty!

Niedźwiedź ,co dotąd zżerał własne dzieci,
Krwią się zachłyśnie własną i upadnie,
Ten niby „olbrzym” przed karłem z północy
Drugi cios straszny z Południa otrzyma,
A SMOK ze Wschodu dobije olbrzyma

Wszechmocny Pan Bóg kartę dziejów zmieni,
W stolicy pańskiej tajne DOKUMENTA
Ze 113-tej Papież wyjmie szafy.

W Rzymie się pocznie odrodzenie świata,
Bóg wstrząśnie ziemią, powalą się domy,
Gdy zacznie mijać w wojnie sroga zima,
Od Boga danym będzie znak widomy,
Od gór i stepów idzie wybawienie.

POKÓJ się Boży ustali w WARSZAWIE,
Wielka w przymierzach, bogactwie i sławie
Polska ku morzom granicami sięgnie,
Dla tych, co wątpią, dzień sądu i kary.”

Tak mówił Anioł i uleciał w gwiazdy,
A jam się ocknął na swoim klęczniku
I jeszczem słyszał, jak mówił z daleka:

Niech się twój naród burzy nie ulęknie,
Gdy Bogu ufa, to w gromach nie pęknie,
Ręka go Boża przywiedzie wśród nocy
I nim nadejdą dni lata gorące,
W proch zetrze wrogów i wynijdzie słońce!”

Przypominam, że biskup Cieplak zmarł w 1926 roku, a więc przed II wojną światową. Jest to fragment dotyczący Polski – jego ojczyzny. Z licznych jego proroctw wynika (pisał w prost), że będzie II wojna światowa, którą znowu wywołają Niemcy i to nie długo po I-ej, i że niedługo po śmierci papieża Polaka wybuchnie III wojna światowa, którą wywoła nowe Imperium Muzułmańskie sprzymierzone z komunistycznymi Chinami (przewidział zwycięstwo komuny w Chinach). Mówił też, że niestety, ale po zgonie polskiego papieża kościół polski zapomni o przykazaniach pokory i życiu w ubóstwie, że z tego powodu się podzieli, a nawet będzie prześladowany. Ale po wojnie Polska, która tym razem nie będzie okupowana, zawrze na jakiś czas sojusz taktyczny (uwaga!) z islamem?! – co ją uratuje. Wyjdzie więc bardzo silna i będzie dyktować swoje warunki po tym jak zerwie z islamem po jego klęsce w wielkiej bitwie nad Renem pod Ulm. Przewidzieli to o wiele wcześniej i Nostradamus i Wernyhora, i wielu innych jasnowidzów. Ale o tym później.

CD.. część2

 

 

29 myśli nt. „Interpretacje Arteuza – część 1”

 1. Czy przypadkiem ten wielki Taliban o ktorym tutaj jest mowa to nie jest ten Kalifat który teraz powstaje?? Czytałem o tym w 2007 roku i jak uslyszalem o kalifacie to odrazu mi sie to skojarzylo ale nie widze nigdzie takiej interpretacji, co o tym mysli autor?

 2. „ta wojna ma wybuchnąć w XXI wieku, w roku, w
  którym suma cyfr=3, a każda z dat podzielona przez 3 daje liczbę całkowitą – takimi datami w XXI wieku są: rok 2001, rok 2010, rok 2012, rok 2021 i rok 2100.”

  Nie rozumiem, skąd w tym zestawieniu znalazły się daty 2012 i 2021 – suma cyfr w obu przypadkach wynosi 5, a daty po podzieleniu przez 3 absolutnie NIE dają liczb całkowitych…
  Pozdrawiam

  1. Jeżeli weźmiemy pod uwagę stwierdzenie, że kiedyś przy zapisywaniu dat opuszczano pierwszą cyfrę to daty 2012 i 2021 są jak najbardziej poprawne.

   1. Skoro nie pisali „1” lub „2” w latch to 2001, 2010 nie moze byc bo wtedy mamy ‚001 (nie daje liczby 3) i ‚010 (tez nie mamy liczby 3)

 3. niekoniecznie wojna rozpocznie się w 2100 roku, albo powinna się rozpocząć w 2010… Jeśli ‚550 = 1550… to może być to rok, kiedy rozpocznie się III wojna światowa jako ‚021 = 2021, albo ‚012 = 2012 (już był:)) albo ‚003 = 2003 (też już był i 3/3 = 1 czyli cyfra a nie liczba), albo ‚030 = 2030. Jeśli chodzi o trwanie wojny… ma trwać 27 lat… Moim zdaniem wojna trwa od 2001 roku (atak na WTC) + 27 = 2028 (zakończenie)

 4. Pierwsza sprawa to data skoro pasuje tu 2021 ponieważ zapisujemy 021 to jeszcze pasuje 2030 bo 3+0=3 3/3=1 obserwując rozwój wydarzeń to chyba bardziej prawdopodobna.
  Odnośnie części 6 i wersu „Stary Pasterz po Słońcu wybrany sługą oliwki” Sługą oliwki nazwano Benedykta XVI ale wybrano go przed zachodem słońca a po słońcu wybrano Franciszka(przynajmniej według danych które można znaleźć w sieci) który w 2030 będzie miał dokładnie 94lat i jak wiemy są pomysły aby kolejnych papieży wybierać na 5 letnie kadencje. Też trzeba pamiętać że w przepowiedni Świętego Malachiasza jest ponoć trzykrotek przed Piotrem zwanym rzymianinem

  1. „Stary Pasterz po Słońcu wybrany sługą oliwki” Sługą oliwki nazwano Benedykta XVI ale wybrano go przed zachodem słońca a po słońcu wybrano Franciszka”
   Chodzi o to że Jan Paweł 2 był nazwany Słońcem które przemierza świat (częste loty do innych krajów) dlatego pisze ” że po Słońcu wybrany” czyli Benedykt XVI -nie chodzi tu o porę dnia

 5. Dodam jeszcze ze wedlug mnie data 2030 to najbardziej realny termin rozpoczecia 3 wojny choc w ostatnim czasie sytuacja na swiecie bardzo szybko sie zmienia!!w niezbyt dobrym kierunku wiec kto wie moze i 2021 oczywiscie oby nigdy do tego niedoszlo!!!

  1. W każdym bądź razie za naszego życia… im szybciej tym lepiej. Z resztą aż tak nas wojna nie dotknie, jak inne kraje.
   PS: cieszę się, że politycy i muzułmanie nie czytają tych przepowiedni 😉

 6. Dziwne, że jeszcze nikt tu na to nie wpadł, ale może ta wojna faktycznie się zaczęła. Może przyszli historiografowie, za datę jej rozpoczęcia uznają Smoleńsk?

  2010 przeciez pasuje.

 7. Jestem ciekawy tlaczego to polske ma ominąć 3 wojna ma wybuchnąc w 2021 roku bo to co sie dzieje to jest paranoja a po niej mają ządzic d panstwa w europir polska(lehista)n i francia. Francia najbardzie ucierpi. A znając zycie to juz siemzaczeła

 8. Atak na Europę – inwazja 5 kolumny juz się zaczęła czyli około 2015 należało by się spodziewać pełnej ofensywy. Areszcie katastrofy kosmiczne dwie asteroid mają wrócić około 2030 roku +-5 lat, zauważyłem ze ostatnio komety w pobliżu ziemi zmieniają kolor na zielony, a w objawieniu św Jana jest napisane że wrzucił anioł żagiel do morza a imię jej piołun – piołun jest zielony i gorzki – dobra nazwa, a jeszcze w roku 2015-16 ma nastąpić rozruch reaktora niektórzy twierdzą że może powstać mikro czarna dziura – ale jednak w centurii jest ze ma być zapalone we Francji sztuczne słońce. Czy przypadkiem zastępca Bin Ladena -samozwanczy Kalif nie ma blizny na oku? A jeszcze dochodzi przepowiednia Newtona o końcu w 2058 – bardzo logiczna – moim zdaniem logiczna dlaczego? Osobiście uważam ze mamy źle podana Date śmierci Chrystusa – 31 maj 0058 poprawnie wtedy zgodnie z obliczeniach nasa było całkowite zaćmienie słońca w Jerozolimie a więc 2000 lat od śmierci na krzyżu minie w 2058,i jak uważa kabała od III wieku żydzi mają spodziewać się Mesjasza – 2058- 27 daje 2031 – ciekawe?

 9. a czy jest mozliwe , ze przy obliczaniu daty nalezy sie posluzyc dodawaniem wtornym cyfr? np : 2019 2+1+9=12 1+2=3 , 2019 /3=673

 10. Brak Arteuza w zasadzie pozbawia sensu innego spojrzenia na rok liturgii ale może inni spojrzą:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Hus
  http://historia.org.pl/2013/01/16/jan-hus-i-jego-idee-przedstawione-w-traktacie-de-ecclesia/
  dlaczego Jan Hus. On nie nawoływał do odłamu z Kościoła (luter), a dążył do reform w Kościele m.in. zmiany liturgii (przedstawienia jej w językach ojczystych). Zresztą jak spojrzycie na stawiane przez niego postulaty i reformę Kościoła po III WŚ to są dość tożsame. A znając przewrotność Nostradamusa mógł uznać za datę nowej liturgii liczonej po III WŚ. Jan Hus swoje tezy chciał przedstawić na soborze w 1414 roku (listopad), zmarł 1415 a wyłom duchowieństwa husyckiego i pierwszy synod (czyli raczej tej daty nie brano by pod uwagę) nastąpił w 1417

 11. I co najważniejsze dla okresu „nowej liturgii” w czasie tym siedzibą papiestwa był Avion. Czyli idealny moment dla wprowadzenia daty nowej liturgii, Nostradamus to „pokrętny człek”. A jego przepowiednie najlepiej odkrywać po zdarzeniach. W rym przypadku gdyby wyznaczył lata liturgii ustalonej po wojnie, jego przepowiednie zamieniłyby się w proroctwa.

 12. 2016:3=672 2016×3=6048. W dzisiejszych czasach też nie piszemy pełnej daty tylko omijamy 2 pierwsze .mamy rok16 ale do np obliczeń musimy dać pełną datę

 13. Ja wylaniam sie z datami 2019 tak jak juz to ktos wczesniej powiedzial (2+0+1+9=12 1+2=3 2019/3=673) potem mamy 2028, 2037, 2046, 2055 itp itd. Aczkolwiek sklaniam sie ku dwóm pierwszym. A oto co mnie przerazilo:
  http://wyborcza.pl/1,75399,18449573,czwarta-smierc-mully-omara.html?disableRedirects=true
  czy to nie przypadkiem nasz jednooki talib potwor? Patrzcie na jego date urodzenia ktora nie jest zbyt sprecyzowana Zakladajac ze urodzil sie chociazby w 1966 to ma teraz 50 lat. Nie bedzie dlugo czekal zeby wywolac wojne, bo ma ona trwac 27 lat, wiec musi byc jako tako sprawny. Dajmy mu pocztek wojny na 2019 to ma 53 + 27. Jak sie skonczy bedzie mial 80 lat. Druga ewentualnosc rok rozpoczecia to 2028 (73lat +27 = bedzie mial 100lat jak sie skonczy wojna?) Czyli to jest kolejne przyblizenie tego dnia. Kolejna przerazajaca rzecza jest fakt ze juz fale muzulmanow zalewaja nasz kontynent. Oni juz tu sa, i to ci ludzie ci imigranci beda zabijac europejczykow! Na koniec, czytajac Nostradamusa zastanawialam sie JAKIM CUDEM zasluzylismy sobie na taka łaske, ze Polska sie uchroni. Teraz juz wiem, wszystkie czesci ukladanki pomalu skladaja sie w jedna calosc. 19 listopada – Intronizacja Jezusa na krola Polski. Dokonalismy tego i dzieki temu nasz kraj sie uchowa. Ale ludzie nie wierza, wysmiewaja sie, szydza i ironizuja, ale to pewnie dla nich przyjdzie potop i to oni zgina pod wodami ktore zaleja Polske.

 14. „ta wojna ma wybuchnąć w XXI wieku, w roku, w którym suma cyfr=3, a każda z dat podzielona przez 3 daje liczbę całkowitą”

  zastanawiający jest ten fragment „a każda z dat podzielona przez 3 daje liczbę całkowitą” dlaczego użyta jest liczba mnoga? (każda z dat) czy jest to precyzyjne tłumaczenie z oryginału?

 15. 1. Nostradamusa (N*) napisał , że wojna w Scytii (Ukraja – Ukraina) rozpocznie się przed 600 liturgii i będzie trwać 90* (gdzie gwiazdka oznacz dni lub miesięcy w tym przypadku 7 miesięcy) Czyli rozpoczęcie wojny 2014 + 7 = 2021
  2 Zgodnie z przepowiednią w tym czasie ma pojawić się Dyktator w polsce o po tym jak Barsztan\Kaszub nagle opóści kraj i nastanie czas wielkiego zamieszania, nienawiści polaka do polaka będzie tak olbrzymia jak nigdy wcześniej , walka dwóch tron przerodzi się w walkę 2 od wiary tego z TORUNIA i KRAKOWA (ma tokonać schizmy) potem wielki kryzys w 2 dekadzie XXI w. , rozpad małej i dużej unii (NATO , UE) powódź i nadejście dyktatora , który uderzy na wschód a jednocześnie nas Niemcy przez 6 dni obronią nas arabowie , gdyż jak to pisał N* polak i arab będą za tych czasów wielkimi przyjaciółmi . ZOBACZYMY wszytko narazie idzie …

 16. Nie będzie to 2021 bo na 12 lat przed wojną musi powstać państwo (zjednoczony taliban) którego flaga będzie zielona,będzie na niej glob ziemski, a stworzone zostanie w Pakistanie(nie chodzi o Iracki Kalifat,ISIS ani Al Kaidę)
  Stawiam na 2030 +/-3lata (0+3+0=3) bo nostradamus napisał ,że w zależności od poczynań ludzkich Bóg może przesunąć datę wojny o 3.Dekada superterroryzmu powinna zacząć się na 2 lata po jego powstaniu.Brudna bomba lub nawet Atomowa w Nowym mieście(może York?) Wysadzenie broni nuklearnej na wojska NATO na bliskim wschodzie A zamach w berlinie to bomba w Gesundbrunnen-Center(centrum handlowe i stacja kolejowa w jednym).Ukraina musi podpisać pakt z Rosją o oddaniu Krymu.Rosja i USA mają podpisywać traktaty na mocy których ich broń masowego rażenia będzie oddawana do lamusa,Korea musi zostać zjednoczona a Tajwan musi należeć do Chin. Zauważcie też ,że Śniady to nie koniecznie Obama, Trump ma pomarańczową skórę. Premier Chin Li Keqiang idealnie wpasowuje się w to co pisał nostradamus(jeśli wytniemy środek jego imienia powstaje Liang) :) Zanim to wszystko się spełni potrzeba jeszcze MINIMUM 12 lat!
  Nie obraźcie się ale czasem mam wrażenie ,że osoby z tego forum interpretujące nostradamusa nie potrafią analizować pewnych faktów tylko ślepo podążają za innymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Step By Step