Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Interpretacje Arteuza – część 2

powrót.. część1

 

*
A oto wyrywki przepowiedni sławnego polskiego jasnowidza księdza Andrzeja Klimuszki, cyt.:

„III Wojna wybuchnie na islamskim południu i Dalekim Wschodzie, wtedy kiedy zawarte będą wszystkie traktaty i będzie odtrąbiony trwały pokój”.
Inna jego wypowiedź, cyt.:

„Rosję zdradzą jej sąsiedzi. Nie nie My (…) Ogniste włócznie uderzą w zdrajców. Zapłoną całe miasta. Rosja po tej wojnie będzie małym tylko europejskim krajem”.

*
Wstaję dzisiaj rano, nastawiam radio i cóż przeżywam… szok i to Wielki! – od razu biorę się do swojej lektury, przeglądam literaturę swojego ulubionego Nostradamusa i cóż widzę:

Persage III 10
Wielki Śniady dostanie nagrodę,
Później zobaczą jak się pomylili,
Jego pokój będzie Wielkim złudzeniem,
Kiedy uparty półksiężyc wysączy wiele krwi.

Nie wiem, ale jestem prawie pewien, że chodzi tu o Obamę i nagrodę Nobla, którą dzisiaj otrzymał. A teraz parę wersetów z Centurii Nostradamusa, które w/g jego badaczy już się wypełniły:

Persage III 1, 60
Na Korsyce w pobliżu Italii urodzi się Cesarz,
Za którego królestwo drogo zapłaci.
Narody, z którymi zawrze przymierze powiedzą,
Jest bardziej rzeźnikiem niż księciem.

Ze zwyczajnego żołnierz stanie się cesarzem,
Od krótkiego munduru przejdzie do krótkiej szaty,
Dzielny pod bronią; w kościele gdzie silniej płonie ogień,
Wysysać będzie królów i księży, tak jak gąbka czyni to z wodą.

Przedsięwzięcie do kraju Słowianina,
Zakończy się wielkim zamętem:
Sroga zima przetrzebi jego żołnierzy,
Nad Łabą dozna drugiej klęski.

Internowany na Elbie i pokonany cesarz,
Przeprawi się koło Genui przez morze i dotrze aż do Marsylii,
Dzięki wielkim wysiłkom obcych narodów w wielkiej bitwie zostanie pokonany,
Nie trafi go kula, beczka z miodem, lecz za morza na małą wyspę będzie zesłany.

Wybrałem na temat Napoleona Bonaparte tylko kilka wersetów z około 40 – w jednej tu nie podanej używa nawet nazwiska cesarza tak zapisanego, cyt.: „N’Polleon” – ciekawe – tak się pisze jego (Napoleona) nazwisko po starogrecku oraz – uwaga – nazywa go I Antychrystem. Drugim ma być Hister (czyżby Hitler, który pochodził znad Dunaju z Austrii – po łacinie Dunaj nazywa się Histerium). Trzecim ma być? – dowiecie się później – i wreszcie Czwartym – ten ostateczny Antychryst (w odniesieniu do czterech wojen światowych, bo razem ma być sześciu Antychrystów -ten ostatni przewidywany jest na rok 3797), ale on nie jest już naszym tematem, bo nie dotyczy III wojny światowej.
A oto jak Nostradamus opisuje wybuch I wojny Światowej:

Persage IV 10, 8
Na Bałkanach szaleniec przez Ferdynanda wywoła Wielką Wojnę,
Po wybuchu Drugiej, Pierwszą ją będą nazywać.
Głupi Serb zabije księcia co wywoła w Austrii wielkie wzburzenie,
Pochopna Germania wypowie wszystkim wojnę!
Oto wersety dotyczący Rewolucji Październikowej w Rosji:

Persage II 13, 4
Z nad rzeki Leny, gdzie był więziony pojawi się władca z krasomówczym językiem,
W czasie Wielkiej wojny wywoła na Rusi wielką Rewoltę,
W jego imieniu zesłańcy awansują do partii panujących,
A ich słowa będą rozumiane jak boskie objawienie.

Od strony gdzie naród słowiański słychać śpiewy, pieśni i prośby,
Tak długo jak książęta i wielcy panowie wtrącali do więzień ludzi,
W przyszłości robić to będą głupcy bez rozumu,
Którym nienawiść ich przywódców zgotuje śmierć i więzienie.
Jest ich więcej – dalej są też te dotyczące rządów Stalina itd.

A teraz o wojnie domowej w Hiszpanii w 1936 roku:

Persage IV 15, 1
FRANCO wyprowadzi swoich zwolenników z twierdzy,
Jest posłańcem, który nie żartuje i przynosi schizmę:
Ci wokół RIVERY wdali się w bijatykę,
Wstępując do wielkiej topieli, to jest rozstrzygającej walki.

Tu nie ma wątpliwości nikt! – Nostradamus użył dwóch autentycznych nazwisk generałów hiszpańskich.
W dalszym ciągu będę podawał dalsze wersety z centurii, które dotyczą: II wojny światowej, wojny 30-letniej w Europie, wojny o niepodległość USA itd. itp. Będę podawał też różne tragiczne wydarzenia związane z katastrofami naturalnymi i wynalazkami technicznymi, i odkryciami geograficznymi, a także – uwaga! – związane z podbojem kosmosu.
Aha i jeszcze jedna sprawa, jeśli Was to interesuje, to podam kilka centurii dotyczących IV wojny światowej, która ma być w XXII wieku, ok. 2150 roku i trwać tylko 3 lata (ta III jak już pisałem ma trwać 27 lat), wywołana przez „Wielkiego Mastina” – tak go nazywa Nostradamus, który urodzi się w Szkocji. Inne wielkie wojny na Ziemi i w kosmosie, tak są wielkie, dziwne i niezrozumiałe (dziwnie opisane w centuriach) – to wojny już nie numerowane, a nazwane przez niego tak:
– Wojna Globalna – 1 miesiąc (XXIII w.),
– Wojna z Maszynami – 2 lata (XXIV w.),
– Wojna z Obcymi – 10 lat,
– Wojna Myśli – 13 miesięcy,
– Wojna z Kolonistami – 40 lat,
– Wojna w Niebiosach – 100 lat,
– Wojna z Upiorami – 14 dni,
– Wojna z Duchami,
– i ostatnia Wojna ze Śmiercią?
Szczególnie ta ostatnia to dziwna i idiotyczna w/g mnie, i nazwa i przebieg – trudno pojąć o co chodzi Nostradamusowi w tych wersetach, więc zostawmy to, niech się nasi potomni o to martwią! Ale podałem to żebyście o tym wiedzieli – po prostu ludzkość się będzie dalej rozwijać, oczywiście po pewnych zastojach, nawet cofnięciach cywilizacyjnych, bo przecież miało już to miejsce w historii ludzkości niejednokrotnie. Bo tak jak człowiekowi żyjącemu jeszcze 100 lat temu trudno zrozumieć działanie telewizji, to pewno ten żyjący w czasach Nostradamusa przestraszyłby się nieźle oglądając przekaz radiowy i telewizyjny, nie mówiąc o samochodach, czy samolotach. W takiej sytuacji jesteśmy my – gdybyśmy raptownie zostali przeniesieni za 100, 200, czy 1000 lat na pewno byśmy się wielu rzeczy przestraszyli, bo byłyby to dla nas rzeczy niepojęte! Oczywiście skupię się głównie na temacie tej strony, to jest III wojnie światowej – jej przebiegu – UWAGA! -Nostradamus podał tu kilka nazwisk i miejsca bitew, a więc jak dożyjemy to go sprawdzimy!

Oczywiście przepowiednie Nostradamusa będę przeplatał innymi tekstami jasnowidzów, opisami w świętych księgach różnych religii i tak jak już pisałem wizjami z miejsc świętych, czyli tzw. „Maryjnych”. Aha! – ktoś napisał, że gdyby na Rosję jakiś kraj zrzucił bombę atomową, to by go Rosja (kontruderzenie nuklearne) rozniosła w pył. Otóż tak się nie stanie i to z wielu powodów, o których napiszę później i oczywiście podam odpowiednie teksty – również USA początkowo nie będzie mogła pomóc nikomu, w tym Europie – zobaczycie dlaczego! Wszystko postaram się wyjaśnić – podawałem przykłady centurii i innych tekstów na ogół bez komentarzy, ale teraz będę je komentował – może mylnie, może niewłaściwie, ale przecież piszę po to do tych, których ta tematyka interesuje, żeby zabierali głos – może inaczej te teksty interpretujecie? – I TO WY MACIE RACJĘ! Powiem Wam, że jak oglądam różne filmy fabularne o tematyce fantastycznej, to widzę, że chyba reżyserzy zaglądają do tekstów Nostradamusa.

CZEKAM NA INFORMACJE – CZY MAM SIĘ MĘCZYĆ I PISAĆ DALEJ, CZY DAĆ SOBIE I WSZYSTKIM WAM SPOKÓJ?
Ps: Jak widzicie zaczynam nabierać wprawy w obsłudze komputera – Laptopa. Aha jeszcze jedno -wasze uwagi będą mi pomocne w książce, którą zamierzam opracować i wydać, a jej tematyką ma być właśnie przyszła III wojna światowa – nie myślę, żeby XXI wiek był jakimś wyjątkiem w historii ludzkości, to znaczy nie było wojen!

*
IV 3-letnia wojna światowa ma wybuchnąć w XXII wieku, około 2150 roku – w połowie wieku, jak pisze Nostradamus. Wywołać ma ją Dyktator Szkocji – „Wielki Mastin” (wcześniej rozpadnie się Wielka Brytania) za pomocą wynalezionej tam tajnej broni, o której Nostradamus pisze tak:

Persage I 12
Mały Szkocki kraj zrodzi Wielkiego Uczonego,
Wielki Mastin wykorzysta jego nową broń,
Będzie zatrzymywał wszystkie armie jak kukły w muzeum,
Czas zatrzyma na krótko tak jak zegar nienakręcony.

Ale ewentualna IV wojna nie jest naszym tematem, więc nie będę go kontynuował – przepraszam za pomyłki. Cały czas uczę się pracy na komputerze, przeszkadza mi także słaby wzrok, ale jest coraz lepiej.

*
Dlaczego w III wojnie światowej nie będzie całkowitej zagłady ludzkości? – otóż postaram się Wam to wyjaśnić na podstawie różnych: przepowiedni, proroctw (również religijnych) i wyroczni (również sybilińskich), i tych zakodowanych w napisach skalnych wielkiej piramidy Cheopsa w Egipcie w Gizie pod Kairem.
Oto prawdopodobny SCENARIUSZ wydarzeń poprzedzających III wojnę światową, jej przebieg i zakończenie.
Przypominam, że wszyscy badacze zgodni są w dwóch sprawach, to jest:

po 1. Wojna wybuchnie na pewno w obecnym XXI wieku i będzie trwała 27 lat.
Po 2. Wojnę wywołają wspólnie: tworzące się Imperium Muzułmańskie (tzw. Wielkiego Talibanu) i komunistycznych Chin – wybuchnie po podpisaniu tajnego paktu między nimi – świat o nim się dowie dopiero po wybuchu wojny, oraz że Wojna wybuchnie w nocy, kiedy w Europie i Ameryce będą wszyscy na dobre spali, bo poprzedniego dnia będzie odtrąbiony, tj. podpisany i ogłoszony wielki światowy pokój – między innymi Izrael z Palestyńczykami zawrą pokój we wspólnym państwie, które w wyniku negocjacji dopiero co powstanie – światowy pokój zostanie ogłoszony i podpisany w Jerozolimie w obecności wielu przywódców najważniejszych państw świata -odbędzie się tzw. Kongres Jerozolimski.

Spornymi są: konkretna data wybuchu wojny i pozostałe datowania ważnych politycznych wydarzeń – a oto SCENARIUSZ:
– Talibowie wygrywają w Pakistanie wojnę z rządem, opanowują jego stolicę Islamabad i utworzą nowe państwo Wielki Taliban, na którego czele staje mianowany Kalif (król-władca Mahdi).
– Talibowie przejmują broń nuklearną Pakistanu i jego rakiety – tworzą teraz 5-milionową armię rozdając wszystkim swoim fanatykom zmagazynowaną w arsenałach państwowych broń.
– Wielka szura w Islamabadzie (parlament plemienny) ogłasza Koran konstytucją i najwyższym prawem nowego państwa Kalifatu Wielkiego Talibanu, które powstało na terytorium dawnego Pakistanu.
– Państwo Talibanu przyjmuje za swoją flagę zielony sztandar z napisem koranicznym, cyt.: „AKBAR ALLAH” (Allah jest Wielki) pisanym klasycznym arabskim alfabetem i pismem, oraz godło państwa Glob ziemski, nad którym widnieje Złoty półksiężyc i złota pięcioramienna gwiazda.
– Muzułmanie w Talibanie na rozkaz Mahdiego-Kalifa pozorują wewnętrzny bunt w jego wojsku. Buntownicy zrzucają bombę lub bomby atomowe na wojska NATO. Na zachodzie zamieszki ludności, protesty i groźby nuklearnego odwetu. Kalif się kaja przed światem w gorącym przemówieniu prosząc o pokój, krwawo rozprawia się z buntownikami, a jego przywódców wydaje Zachodowi – tzw. Wielkie Oszustwo Islamu zaznaczone w przepowiedni Nostradamusa.
– Kalif podpisuje „wieczysty” pokój z zachodem, który oddaje mu Afganistan. Zrzeka się używania broni nuklearnej w przyszłości trzymając rękę na Koranie – transmituje to cała światowa telewizja. Na podstawie podpisanego porozumienia z Zachodem w Afganistanie odbywa się referendum pod kontrolą zachodu – większość mieszkańców jest za przyłączeniem Afganistanu do Wielkiego Talibanu.

*
Otóż, aby zrozumieć zachowania Mahdiego, jak go nazywa Nostradamus, przytoczę taki oto czterowiersz z centurii:

Persage I 11, 2
U dwóch jest tylko jeden język,
Ich słowa uśpią przeciwników,
Hister i Mahdi, choć w różnym czasie,
Będą ich biczować: słowem, ogniem i żelazem.

Badacze Nostradamusa twierdzą, że stosuje on tak zwaną „historiografię Janusową” – polega ona na tym, że autor dwóm postacią, z różnych okresów historycznych, w zależności od zdarzeń przypisuje podobne działania, które”uświęcając środki” dążą do tego samego celu, to jest w tym wypadku zwycięstwa, którego skutkiem ma być panowanie nad światem. Jak wcześniej pisałem Hitler nazywany był przez Nostradamusa Histerem. W myśl zasady Janusowej autor centurii pisze, że obaj pomimo, że działają w różnych okresach historycznych dla osiągnięcia zwycięstwa będą się posługiwali takimi samymi zasadami, to jest: kłamstwem, hipokryzją, brutalnością i wielkim tupetem. Otóż z jednej strony będą mówić krajom zachodu o tym jaka ich polityka jest pokojowa -ba! – będą zawierać z nimi różne wieloletnie i wieczyste traktaty, po to żeby je później brutalnie łamać i mówić: „To już ostatni raz musieliśmy interweniować, zająć te ziemie, ale przyrzekam, że to ostatni raz, a teraz zawrzemy nowy traktat i będzie pokój!”, a Zachód jak zwykle będzie ustępował, zadowolony z siebie i uśpiony swoją potęgą oraz zainteresowany swoimi wewnętrznymi sprawami. Interwencji państw zachodnich w sprawy azjatyckich wydarzeń, będzie też stawiała opór
wielomilionowa rzesza imigrantów muzułmańskich w Europie, wspólnie z lewicą, anarchistami i różnymi przeciwnikami wojen. Mając pieniądze z ropy i gazu wzmacniający się Talibowie, szczególnie po włączeniu bogatych krajów Zatoki Perskiej, utworzą w Europie Zachodniej i USA całą powiązaną ze sobą sieć organizacji destrukcyjnych. Ta przysłowiowa „5 kolumna” muzułmańska będzie prowadziła do wybuchu w tych krajach szeregu buntów i rewolucji, a także zamachów terrorystycznych i w końcu sabotaży gospodarczych – awarie w elektrowniach, w tym atomowych, kopalniach, fabrykach itd. Wszystko to przyczyni się do wybuchu ogromnego kryzysu polityczno-gospodarczego, który będzie sterowany przez Mahdiego i jego ludzi. Mahdi będzie masowo przekupywał w krajach zachodu: wielu rządzących, urzędników państwowych – ba! -nawet ministrów i premierów, prezesów bogatych firm itd. Nowe technologie będą z zachodu wykupywane (m.innymi duże fabryki zbrojeniowe) lub wykradane. Tak oto – jak pisze w swoich centuriach Nostradamus – zachód będzie po trochu osłabiany i po kolei niszczony.

Do Zwycięstwa Islamu w początkowym okresie wojny przyczyni się także, w dużym stopniu, upadek meteorytu lub odłamka komety na Atlantyk, co spowoduje ogromne zniszczenia, przede wszystkim wybrzeży Ameryki Północnej i Zachodniej Europy – ogromne fale morskie i tsunami przyczyni się do ogromnego dodatkowego osłabienia państw zachodnich, które przez długi czas nie będą mogły powstrzymać hord muzułmańskich podbijających ich terytoria. Ale o tym wszystkim później – za chwilę dalszy ciąg prawdopodobnego SCENARIUSZA WYDARZEŃ.

*
Wielki Taliban, po zjednoczeniu Pakistanu z Afganistanem, będzie pomału, ale stanowczo dążył do powiększenia swojego terytorium i wpływów w regionie. Aby zabezpieczyć się od strony wschodniej zawrze w Delhi, stolicy Indii następny wieczysty i przyjazny traktat o pokoju i przyjaźni z tym krajem. Aby udowodnić wciąż wątpiącemu zachodowi, że Taliban ma przyjazne zamiary, to

– UWAGA! – UZNA państwo Izrael i nawiąże z nim stosunki dyplomatyczne.

Persage II 88
Mahdi Indusów udobrucha paktem,
Z synami Izraela zawrze pokój,
Zachód będzie zadowolony,
I wszem i wobec będzie chwalił Taliba.

W tym samym czasie rządzony przez Ajatollahów szyickich Iran będzie ciągle wrogo nastawiony do USA i UE, i w końcu dokona próbnego wybuchu jądrowego. Natychmiast spotka się to z kontrakcją wojskową USA i Izraela, które rozpoczną bombardowania tego kraju. Wówczas w sukurs krajom zachodu przyjdzie Mahdi, który rozkaże swojej 5-milionowej armii wkroczenie do tego kraju, tym bardziej, że Talibowie – sunnici są wrogami szyickich Irańczyków (właściwie Persów). Pod hasłem jedności islamu (zjednoczy dwa odłamy: sunnitów i szyitów) wojska te w krótkim czasie, po bardzo krwawej wojnie opanują Iran i włączą go do państwa Wielkiego Talibanu, które stanie się już bardzo groźnym Imperium Islamskim.

Persage IV 45, 2
Gdy żelazne orły będą niszczyć z zachodu,
Mahdi zdradzi wiernego sąsiada,
5-milionowa Armia stanie u wrót Persji,
Po krwawym marszu bojowników zjednoczy dwa odłamy.

Po przyłączeniu Iranu (zachód będzie zadowolony) Mahdi zacznie się interesować aktywnie „podbrzuszem Rosji”, czyli byłymi radzieckimi, ale muzułmańskimi republikami Azji Środkowej, to jest: Turkmenistanem, Tadżykistanem, Uzbekistanem, Kirgistanem i Kazachstanem, a także uwaga Kaukazem i żyjącymi tam muzułmanami, czyli Czeczenami, Inguszami, Azerami itd. Taliban liczący już 4 miliony km kwadratowych powierzchni (pół Europy) i ponad 300 milionów
ludzi, tyle co USA i Dwa razy więcej jak Rosja – 140 milionów, zacznie prowadzić destrukcyjną działalność w tych bogatych republikach (ropa i gaz), i wkrótce doprowadzi do rewolt i przejęcia władzy w tych republikach przez zwolenników Talibów, którzy ogłoszą w tych krajach referenda i przyłączenie do Wielkiego Talibanu. A Rosja, cóż, będzie zajęta krwawą wojną na Kaukazie wspieraną przez miejscowych partyzantów muzułmańskich i ochotników Talibskich, którym broń będzie dostarczał Mahdi. Aby osłabić Rosję Mahdi doprowadzi tam do uaktywnienia się muzułmańskiej „5 kolumny”. Będą w Rosji wybuchy bombowe w miastach (metro), elektrowniach, fabrykach. Rosji uda się częściowo i na razie uspokoić sytuację – m.innymi armia Rosyjska zajmie północny Kazachstan, co uchroni przed Talibanem zamieszkującą północ tego kraju mniejszość rosyjską. Ale rozgrywające się w Azji Wschodniej, w tym samym czasie, bardzo ważne wydarzenia doprowadzą do generalnego i całkowitego już osłabienia Rosji. O tym później.

*
W czasie, kiedy Wielki Taliban będzie się wzmacniał w Zachodniej Azji, czyli na Bliskim i Środkowym Wschodzie w krajach muzułmańskich, to do aktywnej polityki militarnej na Dalekim Wschodzie Azji włączą się przede wszystkim Chiny. Konflikt, który tam wybuchnie w/g mnie będzie dotyczył głównie Korei Północnej, którą popierają Chiny.

Persage XI 45, 3
Na podzielonym półwyspie Azji,
Czerwona Północ zagrozi Neptunowi.
Będzie ją chciał zniszczyć Wielkim ogniem,
Ale Smok swoim traktatem ją uratuje.

W/g mnie dotyczy to Korei Północnej, która jak wiemy posiada broń nuklearną i buduje rakiety dalekiego zasięgu. USA czując się zagrożone będą chcieli zbombardować Koreę Północną, to znaczy jej instalacje rakietowe. W trącą się Chiny i sytuacja będzie niebezpieczna, aż dwa państwa USA i Chiny podzielą się wpływami w tym rejonie Azji podpisując traktat pokojowy.

Persage XI 45, 8
Wielki Neptun odda Smokowi Formozę,
Półwysep zostanie zjednoczony, ale bez armii,
Będzie pod kontrolą mocarstw sprzymierzonych,
Później oko Smoka zwróci się na puste ziemie północy.

Ileż w tym czterowierszu jest zapisanych informacji!!! Nie dziwcie się, że jeszcze 50 lat temu, nie mówiąc o latach wcześniejszych, ten czterowiersz centurii i wiele innych, również tu przytaczanych, nie było w ogóle rozumianych. Śmiem twierdzić, że czym bliżej do III wojny tym stają się one praktycznie rozumiane nawet przez laików, a nie tyko badaczy, fachowców tłumaczących zagmatwane centurie Nostradamusa. Widać, że Wielki Neptun, który jest bogiem, czyli Panem mórz i oceanów z mitologii rzymskiej, to USA, a Smok od zawsze był interpretowany jako Chiny – tak jak Wielbłąd czy półksiężyc jako potęgi muzułmańskie – podpisują porozumienie. USA zaczynają sobie zdawać sprawę, że osłabione kryzysem gospodarczym nie mogą już sami dyktować całemu światu swoje warunki. Chiny z kolei jako nowa potęga gospodarcza zaczyna z nimi rywalizować i coraz bardziej widzi swoją wielką siłę. Chiny chcą tylko Tajwanu (W. Brytania jak wiemy oddała już wcześniej im Hongkong, a Portugalia Macao), również dążą do pokoju, bo nie leży w ich interesie konflikt z dalekimi zaoceanicznymi Stanami – Oni po prostu, cyt.: „…oko Smoka zwróci się na puste ziemie północy”, widzą swoją przyszłość i misję kolonizacyjną w zaludnieniu olbrzymich bezludnych terytoriów rosyjskiego Dalekiego Wschodu i Syberii – 1,5 miliarda ludzi to 1/4 ludności świata – w XVIII wieku część tych ziem należała przecież do Chin! USA oddadzą więc na podobnych zasadach (jak Hongkong) Tajwan, który za Nostradamusa był kolonią Portugalii i nazywał się Formozą. Korea zostanie zjednoczona, ale również rozbrojona i będzie pod kontrolą Chin i USA, a z czasem tylko Chin. Wzmocni się też Japonia, która zmieni konstytucję i zbuduje silną armię dysponując olbrzymim potencjałem wojskowym.

Persage V 11, 1
Bogate Wyspy przywrócą dawne prawo,
I znowu jak kiedyś zagrożą Azji,
Ze Smokiem podpiszą tajny pakt,
Dzieląc daleką północ pomiędzy nienasyconymi.

A jaka jest w tym czasie sytuacja w Rosji?

Persage X 4, 74
Niedźwiedź północy pewny ostrych zębów,
Śpi w swojej wielkiej jaskini,
Gdy się przebudzi zobaczy obok siebie wielki zamęt,
Dwóch rządzących – dwóch wojujących.

Nic dodać nic ująć – czyżby chodziło o Miedwiediewa i Putina?

*
Chcę podkreślić, że jeszcze 30 lat temu, kiedy byłem na zjeździe miłośników twórczości Nostradamusa, to jest w roku 1979, kiedy to w Polsce rządził Gierek, istniał ZSRR, w biednych Chinach trwała rewolucja kulturalna, w Korei Północnej (biednej jak mysz kościelna) trwała dyktatura wojskowa, a słabe państwa arabskie bite przez Izrael liczyły na wsparcie mocarstw.
Niektórzy te centurie, które wam tu cytuję po prostu ośmieszali. Mówili – jaki Wielki Taliban – skąd on się bierze? – użyje broni atomowej – skąd będzie ją miał ten zacofany Pakistan zdruzgotany po klęsce z Indiami? Przecież dwa nuklearne supermocarstwa USA i ZSRR jeszcze przynajmniej przez 100-lecie lub dwa będą ze sobą rywalizowały

– CO TEN NOSTRADAMUS MAJACZY O JAKIMŚ TALIBANIE, POTĘŻNYCH gospodarczo i militarnie CHINACH, UPADKU ZSRR itp. itd.? Ale historia lubi przynosić niespodzianki. Teraz piszą do mnie jak się mylili. NOSTRADAMUS ZNOWU POKAZUJE SIŁĘ SWOICH PROROCTW!!! A więc kontynuujmy!

Persage X 14, 1
Wielki Słowianin na zachód zapatrzony,
Zbytnio zawierzył tym na Wschodzie,
Gdy wystąpił o nowe traktaty w Azji,
Został przez nich zlekceważony.

Widać, że Rosja zorientowawszy się w niekorzystnej sytuacji geopolitycznej, która nastąpiła w wyniku jej błędnej polityki, która za głównych wrogów uważała USA i kraje NATO, a nie Imperium Islamskie i Chiny, wystąpiła do potęg azjatyckich o zawarcie pokoju, ale kraje te odmówiły podpisania z nią traktatów, dobrze wiedząc, że Kalifat Wielkiego Talibanu i Chiny są zabezpieczone korzystnymi traktatami o nieagresji z USA i UE.
cd.

Persage jw.
Niedźwiedź rozbrojony przez Neptuna,
Zaczął się łasić o ścisłe przymierze.
Ameryka i Unia nie interweniowały,
Ruś zdradliwa została sama zdradzona.

Za Nostradamusa Magellan w roku 1522 okrążył Ziemię, Amerigo Wespucci opisał brzegi nowego kontynentu – wiedziano już, że nowo odkryte przez Kolumba Indie Zachodnie to nowy kontynent, który za życia autora centurii zaczął być nazywany Ameryką na cześć Wespucciego. Odkryto wówczas też wybrzeża Chin, Japonię i Koreę, także Nostradamus miał już spore pojęcie o geografii Ziemi. W tym czterowierszu widać wyraźnie, że USA i kraje zachodnie zabezpieczone traktatami z Talibanem i Chinami zostawiły słabnącą coraz bardziej Rosję samej sobie. W/g mnie z czterowiersza wynika, że Amerykańsko-Rosyjskie traktaty rozbrojeniowe, redukujące broń nuklearną, bardziej zaszkodziły Rosji (bliscy przeciwnicy: Taliban i Chiny) niż leżącym daleko za oceanami USA, które miały czas na ewentualną odbudowę arsenału. Widać, że teraz Rosja znalazła się w strasznym niebezpieczeństwie – osłabiona zbrojnie, inwigilowana od wewnątrz przez muzułmanów, wymierająca ludnościowo i słaba gospodarczo. Jak później się dowiemy to dopiero bezpośredni atak na Rosję, najpierw ze strony Chin, a później Talibanu będzie faktycznym początkiem III wojny światowej, która zawlecze się z czasem do samej Europy. Ale przedtem Taliban podbije: Syrię, Irak, Arabię Saudyjską, Jordanię, Jemen i przyłączy te kraje do swojego terytorium – przed nim stanie już Izrael, Afryka Północna i wreszcie Europa.A w krajach tych wielkie zamieszanie, ale o tym później.

*
Wydarzenia, o których piszesz miały miejsce w Portugalii w 1917 roku podczas I wojny światowej. Fatima to wieś należąca do gminy Vila Nova de Ourem, otoczona m.innymi niewielkimi skupiskami zabudowań rozproszonymi na całym wzgórzu, pomiędzy skałami, gajami oliwnymi i dębowymi, oraz polanami służącymi jako pastwiska.

Nazwa Fatima jest pochodzenia arabskiego i pochodzi od imienia najmłodszej i najukochańszej córki proroka Mahometa (twórcy islamu) i jegopierwszej żony (miał 4 żony) Chadidży. Fatima Zahra żyła w latach 605-632, w roku 625 została żoną kuzyna swego ojca Alego. Miała dwóch synów Husajna i Hasana – wywodzą się od nich potomkowie Mahometa. Ali był kalifem i założycielem potężnej egipsko-arabskiej dynastii Fatymidów. Fatima jest uważana za najdoskonalszą kobietę w Islamie i jako przywódczyni (sajjida) kobiet w raju. Kult jej w islamie jest podobny do kultu Maryi w chrześcijaństwie, szczególnie wśród muzułmańskich szyitów. 20 dnia świętego miesiąca księżycowego Ramadanu obchodzone jest przez muzułmanów święto jej narodzin. Jej syn, Husajn ibn Ali, był 3 imamem, twórcą odłamu szyizmu – drugiego po sunniźmie wielkiego odłamu wyznawców Mahometa i zginął śmiercią męczeńską – Karbala w obecnym Iraku. Iran jest jedynym państwem muzułmańskim, w którym rządzi duchowieństwo szyickie – jego przywódcy Ajatollahowie.

Nazwy arabskie na Półwyspie Iberyjskim (Hiszpania i Portugalia) są bardzo rozpowszechnione – samych miejscowości i wiosek o nazwie np. Fatima jest tam ok. 3000 – jest to pozostałość długiego pobytu Arabów (Maurów) i Berberów na tych ziemiach. W roku 711 Tarik ibn Ziyad po bitwie pod Gaudamelą (rzeka) zdobył cały Półwysep Iberyjski pokonując germańskich Wizygotów – wybroniła się tylko mała część na północy, głównie przy pomocy Basków, zwana Asturią, skąd później rozpoczęła się konkwista. Od imienia Tarika pochodzi arabska nazwa cieśniny gibraltarskiej jako: „Dżebel al Tarik” (Słupy Tarika). Arabowie – Maurowie zostali całkowicie usunięci z tych ziem dopiero w roku 1492, to jest w roku odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Przez 500 lat Arabowie panowali nad Hiszpanią i Portugalią – najpierw byli częścią jako emirat Kordowy wielkiego Imperium Arabskiego, a później jako oddzielne państwo zwane Kalifatem Kordowy i stanowili 90% mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego. Przez ok. następne 200 lat zamieszkiwali skrawek obecnej
Hiszpanii jako Emirat Grenady. Swój kraj Hiszpanię łącznie z Portugalią nazywali potocznie Al Wandaluz – nazwa od germańskiego plemienia Wandalów, którzy zamieszkiwali południe Hiszpanii i Północną Afrykę, i zostali podbici przez inne plemię germańskie Wizygotów i Arabów.
Od 1492 roku muzułmanie dążą do odbicia Półwyspu Iberyjskiego, a od 1948 roku Palestyny, zgodnie z Koraniczną Doktryną Wiary Islamskiej (nakazującej, że wszystkie byłe ziemie muzułmańskie należy odbić z rąk innowierców).

Zgodnie z Koranem radykalni islamiści nakazują siłowe (dżihad) wyrzucanie lub nawracanie chrześcijan, między innymi z Hiszpanii i Portugalii, i przywrócenie tam Kalifatu Kordoby, czyli Al Wandaluz.

Piszę tu trochę o historii, bo bez niej nie można by było zrozumieć zachowania się muzułmanów, co do objawień Fatimskich. Otóż ostrzegam wszystkich tych, którzy z muzułmanami, szczególnie w krajach islamskich rozmawiają na temat Fatimy i objawień Maryjnych. Otóż muzułmanie uważają, że to Fatima – córka Mahometa objawiła się w wiosce o tej-swojej nazwie, a nie Maryja matka Jezusa Chrystusa. Nie można więc tam mówić o objawieniach „Maryjnych”, bo były to w Fatimie objawienia „Fatimskie”. Głoszenie czego innego może kosztować aresztowaniem, sądem i śmiercią (szczególnie Arabia Saudyjska, Jemen, Iran, Pakistan, Malezja, Indonezja itp.), a w niektórych miejscach (zapadłych wioskach) muzułmańskich można zostać z tego powodu nawet zlinczowanym – były takie przypadki.

A teraz wracam do objawień.
Atmosfera polityczna tamtego czasu była przytłaczająca, zdominowana przez silną reakcję antyklerykalno-socjalistyczną. Na wsiach jednak życie nadal upływało pod znakiem kultu rodziny i religii.
Aljustreal jest niewielką osadą, w której urodziła się i mieszkała trójka małych bohaterów: 10-letnia Lucja dos Santos (ur. 22 marca 1907 roku), 9-letni Franciszek Marto (ur. 11 czerwca 1908 roku) i jego siostra 7-letnia Hiacynta (ur. 10 marca 1910 roku). Pochodzili z rodzin wielodzietnych, religijnych, trudniących się pasterstwem. Dzieci spędzały swoje całe życie na pastwiskach, wypasając nieliczne stado owiec należące do rodziny. Wychodzą rano w południe po modlitwie, jedzą przyniesione ze sobą nie duże śniadanie, wracają o zachodzie słońca. Łucja jest kuzynką Franciszka i Hiacynty. Cała trójka przyjaźni się ze sobą – spędzają razem całe dnie doglądając trzody.

*
Dalszy ciąg objawień fatimskich, oczywiście w wersji chrześcijańskiej (rzymsko-katolickiej), a nie w wersji muzułmańskiej – obie pokrywają się gdzieś w około 80%, głównie w ich INTERPRETACJI, ale o tym powiem na samym końcu. Jeszcze raz OSTRZEGAM katolików w rozmowach na temat tych objawień, szczególnie w krajach muzułmańskich.
A więc do rzeczy:
Było to pewnego wiosennego dnia i troje pastuszków znajdowało się na pastwisku na skałach Loca de Cabeco. Oto jak Łucja wspomina tamte chwile:

„Wspinaliśmy się ze stadem na wzgórze szukając cienia, kiedy po zjedzeniu obiadu i po modlitwie, zobaczyliśmy w pewnej odległości ponad drzewami, w kierunku wschodnim światło bielsze niż śnieg, w którym widać było postać młodzieńca przezroczystą i błyszczącą bardziej niż kryształ w blasku słonecznych promieni. Gdy się zbliżył, mogliśmy lepiej mu się przyjrzeć. Byliśmy zdumieni i zamilkłyśmy z wrażenia. Zbliżywszy się do nas powiedział: „Nie bójcie się. Jestem Aniołem pokoju. Módlcie się ze mną”. I ukląkłszy, pochylił twarz aż do ziemi. Wiedzeni tym samym nadprzyrodzonym impulsem uczyniliśmy to samo i powtarzaliśmy dwa słowa przez Niego wypowiadane: „Mój Boże wierzę w Ciebie, wielbię Ciebie, ufam Tobie i kocham Cię. Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, nie ufają Ci i Cię nie kochają”. Gdy powtórzył te słowa trzy razy, powstał i powiedział: „W ten sposób się módlcie. Serca Jezusa i Maryi z uwagą słuchają waszych próśb”. Potem zniknął.

Drugie objawienie było w połowie lata, kiedy z powodu zbyt silnych upałów rano prowadziliśmy trzodę do domu, a wracaliśmy późnym popołudniem. Godziny największego upału spędziliśmy w cieniu drzew otaczających studnie nad moim domem (Łucji). Nagle zjawił się przed nami ten sam Anioł. – Co robicie? – zapytał – Módlcie się, dużo się módlcie! Serca Jezusa i Maryi chcą okazać wam wiele łask. Ofiarujcie Najwyższemu modlitwy i umartwienia. – W jaki sposób możemy się umartwiać? – zapytałam. – Umartwiajcie się we wszystkim, co robicie i ofiarujcie to jako wynagrodzenie za grzechy, którymi jest On obrażany i aby wyprosić nawrócenie grzeszników. W ten sposób sprowadzicie pokój na waszą ojczyznę. Jestem Aniołem Stróżem Portugalii. Przede wszystkim przyjmijcie mi, znoście z poddaniem cierpienia, które nasz Pan wam ześle. Od tego momentu zaczęliśmy ofiarowywać wszystko, co było dla nas udręką, nie szukając innych sposobów umartwiania się i pokuty, poza pozostawaniem całymi godzinami z twarzą na ziemi i powtarzaniem modlitwy Anioła” – na tym koniec jednego z licznych zwierzeń Łucji.

W pierwszych dniach października następuje trzecie zjawienie się Anioła – ciągle jeszcze w Loca do Cabeco. Nie będę tu opowiadał o tym spotkaniu, bo opisywanie wszystkich spotkań i tych z Maryją to jest bardzo szeroki opis – zrobiła by się z tego opisu cała internetowa książka mojego autorstwa. Ale będę podawał te spotkania (w opisie skróconym) w kontekście przepowiedni fatimskich, a było ich 6 (słownie: sześć). Oczywiście nie o wszystkich wspomnę, chyba, że ktoś będzie bardzo chciał -przecież nie opisuję też wszystkich przepowiedni Nostradamusa.

PIERWSZE OBJAWIENIE
Nastąpiło po Mszy Świętej w kościele parafialnym w Fatimie, kiedy kuzyni (dzieci) poszły na pastwisko.

„Parę kroków przed sobą ponad dębem ujrzeliśmy piękną Panią w białych szatach. Była jaśniejsza niż słońce i świeciła olśniewającym blaskiem. Zdumieni tym widzeniem zatrzymaliśmy się. Staliśmy tak blisko, że znajdowaliśmy się w obrębie światła, które promieniowało z Jej Osoby na odległość około metra. Potem Pani powiedziała:
– Nie bójcie się niczego złego wam nie zrobię.
– Skąd Pani jest? – zapytałam.
– Jestem z Nieba.
– Czego chce Pani ode mnie?
– Przyszłam prosić was, abyście przychodzili tu przez sześć kolejnych miesięcy, dnia trzynastego, o tej samej godzinie. Potem powiem wam, czego od was chcę. Powrócę tu także po raz siódmy.
– A czy ja pójdę do nieba?
– Pójdziesz.
– A Hiacynta?
– Pójdzie.
– A Franciszek?
– On też pójdzie do nieba, ale najpierw musi modlić się na swoim Różańcu.
Następnie Fatimska Pani zapytała:
– Czy chcecie ofiarować Bogu wszystkie cierpienia, które zechce On na was zesłać jako zadośćuczynienie za grzech, którymi jest On obrażany, i aby wyprowadzić nawrócenie grzeszników?
– Tak chcemy.
– Idźcie więc, wiele wycierpcie, ale Łaska Boża będzie was pocieszać.
Podczas gdy wypowiadała te słowa (Łaska Boża), otworzyła po raz pierwszy ręce i rozlała nad nami silne światło. Po chwili powiedziała jeszcze: „Odmawiajcie codziennie Różaniec, by wyprosić pokój dla świata i koniec wojny” (trwała wówczas I wojna światowa – moja uwaga do tekstu Łucji). Potem zaczęła się powoli wznosić w kierunku wschodnim. Otaczające Ją światło zdawało się torować jej drogę, aż zniknęła zupełnie.”

Jedynie Łucja rozmawiała, Hiacynta słuchała, Franciszek widział, ale nie słyszał. Wszyscy pozostali pod silnym wrażeniem, wypełnieni wewnętrzną radością. Oczywiście Hiacynta, najmłodsza z całej trójki nie umiała zachować tajemnicy (o co prosiła Pani) i powiedziała o tym wydarzeniu w domu. Wszystko się wydało. Matka Łucji oskarżyła córkę o kłamstwo i zbiła ją. Proboszcz, do którego zwrócono się o pomoc, powiedział, że najlepiej puścić całą rzecz w niepamięć.

Pierwsze objawienie Maryi nastąpiło w niedzielę 13 maja 1917 roku, a następne:
Drugie – 13 czerwca 1917 roku
Trzecie – 13 lipca 1917 roku
Czwarte – 19 sierpnia 1917 roku
Piąte – 13 września 1917 roku
Szóste – 13 października 1917 roku
Do niektórych wrócę w kontekście tematu III wojny światowej.

Tajemnice Fatimskie – Przepowiednie, czyli wyrocznie.
Pierwsza tajemnica
Jak stwierdziła Łucja w swoim sprawozdaniu: pierwsza tajemnica została przekazana podczas
drugiego objawienia i dotyczyła jedynie trojga pastuszków. Na pytanie Łucji Matka Boska
odpowiedziała, że dwoje z nich spotka się z nią w niebie. I rzeczywiście, Franciszek zmarł w roku
1919 na grypę hiszpankę, a Hiacynta rok później na zapalenie płuc.
Ta tajemnica z uwagi na temat (III wojna światowa) nas nie interesuje, ale jest bardzo ciekawa.
Druga tajemnica
Tematem objawienia są wojny i katastrofy. W 1941 roku Łucja zinterpretowała je jako odnoszące
się do II wojny światowej i Rosji, i do wydarzeń w Rosji.
Wrócimy do jej treści i przedstawię nieco inne interpretacje tej Tajemnicy – przepowiedni.
Trzecia tajemnica
Trzecia tajemnica nie została ujawniona (nastąpiło to niedawno) – spisała ją razem z poprzednimi
pozostawiając kwestię jej upublicznienia do uznania papieża. Jak wiemy została ujawniona i
powrócę do tego tematu, a także do dwóch: 1-ej i 2-ej tajemnicy fatimskiej też.
Na dzisiaj kończę – ciąg dalszy nastąpi. W związku z prośbą jednego z internautów o poruszenie
tematyki fatimskiej, przerwałem chwilowo scenariusz przepowiedni Nostradamusa odnośnie
wybuchu i przebiegu III wojny światowej. Ale jak się później przekonacie tajemnice fatimskie,
chociaż nie tak dokładne i szczegółowe jak centurie Nostradamusa, to jednak są one zbieżne z nimi
i potwierdzają GENIUSZ AUTORA CENTURII, ALMANACHU i dwóch Listów: do Syna Cezara
i przyszłego króla Francji Henryka Szczęśliwego (SELINA), czyli Wielkiego pogromcę
muzułmanów w III wojnie światowej – bowiem Francja, tak Francja stanie się z powrotem
królestwem i razem z Polską ma decydować o losach Europy.

*
„Atyllo” chcesz wierzyć czy nie wierzyć, to Twoja, tylko Twoja sprawa. Ale niestety w większości katolikom jest trudno uwierzyć w wiele rzeczy, również w to (ja też jestem katolikiem), że twierdzenie, że Jezus umarł na krzyżu zmartwychwstał i 3-go dnia powstał z zmarłych, i jest Synem Bożym jest u muzułmanów uważane za bluźnierstwo i w skrajnych przypadkach może się skończyć śmiercią (np. Arabia Saudyjska – posiadanie Biblii, noszenie krzyża na szyi, to śmierć zgodnie z obowiązującym prawem). Koran mówi, że Jezus syn Maryi był prorokiem mniej ważnym od Mahometa, i że Jezus zmarł śmiercią naturalną. Jest poważany, ale prawo koraniczne zabrania, cyt.: „krzewienia kłamstw uczniów” (apostołów Jezusa). O tym już pisałem – radzę jednak z Fatimą i Jezusem w krajach islamskich bardzo uważać -podobne są zatargi o prawdy religijne z Żydami, tam np. nie IZAAK chciał poświęcić syna Bogu, a IZMAEL, od którego pochodzą w/g Biblii, Tory i Koranu – Arabowie. Z tym też trzeba uważać. Pamiętaj rozmowy na tematy religijne z Żydami, a szczególnie z muzułmanami są zawsze bardzo konfliktowe i w skrajnych wypadkach mogą być niebezpieczne!

*
Masz rację – Cud Słońca to ostatnie 6 objawienie Maryi, bardzo dobrze udokumentowane, bo zapowiedziane wcześniej i oprócz niesamowitej rzeszy ludzi – ponad 70 tysięcy, byli tam oficjalni przedstawiciele władz kościoła portugalskiego i rządu. Mogę ten cud dokładnie opisać – JEST BARDZO PIĘKNY, WPROST FANTASTYCZNY i ZACHWYCAJĄCY. Ale nie religia lub religie są tematem naszych rozważań, a więc i cuda – objawienia w miejscach świętych, a potencjalny wybuch III wojny światowej.

*
Odp.: „Atylla” – Masz rację to co napisałeś o Kalendarzu Majów. W roku 2012 żadnego końca świata nie będzie. Na ten rok 2012 niektórzy badacze Nostradamusa przewidują zniszczenie wojsk NATO w Afganistanie przez Talibów. Oprócz 6-ciu objawień Maryjnych w Fatimie, które wymieniłem (wszystkie są dokładnie udokumentowane i mógłbym je opisać), były poprzedzające je 3 objawienia Anioła Portugalii, który kazał im, to jest dzieciom poprzez pokutę i modlitwy oraz
cierpienia, przygotować się na spotkanie z Matką Boską – Piękną Panią. Wszystkie trzy tajemnice, czyli przepowiednie fatimskie zostały przekazane dzieciom (Łucji) w czasie trzeciego objawienia Maryi. O pierwszej tajemnicy pisałem – dotyczyła przyszłości, czyli osobistych losów dzieci fatimskich Druga – jak też pisałem – dotyczy końca I wojny światowej oraz nadejścia drugiej w czasie pontyfikatu papieża Piusa XII (1939-1958), z drugiej zaś „nową, jeszcze gorszą wojnę”, gdyby ludzie obrażali Boga i nie nawrócili się. Ponadto obarczała Rosję odpowiedzialnością za podziały na świecie.

*
TRZECIA TAJEMNICA FATIMSKA
Oryginalny Tekst
J.M.J.
Trzecia część tajemnicy wyjawionej 13 lipca 1917 roku w Cova da Iria – Fatima.

Piszę w duchu posłuszeństwa Tobie, mój Boże, który mi to nakazujesz poprzez Jego Ekscelencję -Czcigodnego Biskupa Leirii i Twoją i Moją Najświętszą Matkę.

Po dwóch częściach, które już przedstawiłam, zobaczyliśmy po lewej stronie Naszej Pani nieco wyżej Anioła trzymającego w lewej ręce miecz, iskrząc się wyrzucał języki ognia, które zdawało się, że podpalą świat, ale gasły one w zetknięciu z blaskiem, jaki promieniował z prawej ręki Naszej Pani w jego kierunku. Anioł wskazując prawą ręką ziemię, powiedział mocnym głosem: Pokuta, Pokuta, Pokuta! I zobaczyliśmy w nieogarnionym świetle, którym jest Bóg: „coś podobnego do tego, jak widzi się osoby w zwierciadle, kiedy przechodzą przed nim”, Biskupa odzianego w Biel, „mieliśmy przeczucie, że to jest Ojciec Święty”. Wielu innych Biskupów, Kapłanów, zakonników i zakonnic wchodzących na stromą górę, na której szczycie znajdował się wielki Krzyż zbity z nieociosanych belek, jak gdyby z drzewa korkowego pokrytego korą. Ojciec Święty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem, szedł modląc się za dusze martwych ludzi, których ciała napotykał
na swojej drodze, doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku, i w ten sam sposób zginęli jeden po drugim inni Biskupi, Kapłani, zakonnicy i zakonnice oraz wiele osób świeckich, mężczyzn i kobiet różnych klas i pozycji. Pod dwoma ramionami Krzyża były dwa Anioły, każdy trzymający w ręce konewkę kryształu, do których zbierali krew Męczenników i nią skrapiali dusze zbliżające się do Boga.
Tuy – 3-1-1944

Otóż oficjalny komentarz do tej tajemnicy kościoła rzymskokatolickiego jest taki – przedstawiam w skrócie: II wojna światowa, cierpienie kościoła spowodowane faszyzmem i komunizmem, zamach na papieża Jana Pawła II.
Otóż ja i wielu badaczy Nostradamusa uważamy inaczej, zresztą kościół rzymskokatolicki wielokrotnie zmieniał już swoje interpretacje tajemnic w objawieniach Maryjnych, które miały miejsce w różnych miejscach świata.

Oto czterowiersze centurii dotyczących III wojny światowej – momentu zajęcia, tak ZAJĘCIA
RZYMU przez wojska Mahdiego:

Persage XII 44, 66
Miasto Romulusa zostanie oblężone,
Za Jego rozkazem muzułmanie wewnątrz się zbuntują,
Od kul z muszkietów zginie wielu duchownych,
A Biskup Wielkiej Arki ucieknie ze swojej świątyni.

Uciekając będzie stąpał po trupach swoich Kardynałów,
Gdy stanie na wzgórzu przy wielkim Krzyżu,
Ostatni Piotr Rzymianin zginie od kul i strzał szahidów,
Tak będą zabijani oporni chrześcijanie.

Nic dodać nic ująć. Kościół niestety nie uznaje Nostradamusa, jest mu dalej wrogi, ale ponoć w 113 szafie (w Bibliotece Watykańskiej szafy są numerowane – jest ich bardzo dużo) trzyma proroctwa Nostradamusa, nawet te zaginione. Dla wyjaśnienia – w swoich przepowiedniach Nostradamus pisze, że Mahdi utworzył specjalne oddziały szahidów (mścicieli), którzy dla oszczędzania broni palnej byli wyposażeni w specjalne metalowe łuki ze strzałami powodującymi nagłą śmierć – były one zatrute. Wybijali nimi głownie ludność cywilną, która nie chciała przejść na Islam.

*
Zanim przejdę do kontynuowania SCENARIUSZA wydarzeń dotyczących III wojny światowej poruszę sprawę papiestwa, a tutaj bardzo wiarygodnym źródłem jest kronika 112 papieży (przyszłych od czasów Malachiasza do ostatecznych dla wiary katolickiej – tej obecnej! – zmieni się po III wojnie ten kościół – będzie jeden kościół chrześcijański na świecie – zginą odłamy!!!) podanych przez osobę świętą w kościele katolickim, a mianowicie świętego Malachiasza. Powrócę też (po scenariuszu) do objawień Maryjnych, m.innymi – sześciu tajemnic z Medżugorie
(Medjugorie), których jak do tej pory kościół nie uznał, a dlaczego? – napiszę! Otóż krótki życiorys Malachiasza:
Malachiasz O’Morgair, irlandzki mnich i pustelnik urodził się w 1094 roku, został powołany na tron Biskupa miasta Armagh, ale w roku 1137 z powodu wizji porzucił dostojeństwo kościelne (zrzekł się godności Biskupa), by zostać umartwiającym się pustelnikiem i poświęcić się kompletacji. Już za życia wsławił się jako uzdrowiciel i niebywale jasnowidzący prorok. Zmarł w Clairvaux w roku 1148 w ramionach swojego serdecznego przyjaciela Świętego Bernarda. Tradycja mówi, że w czasie uprzedniej wizyty w tamtejszym klasztorze (Clairvaux) w roku 1139 ułożył symboliczną liczbę kolejnych 112 papieży, którzy mieli panować nad kościołem po jego śmierci. Na swojej liście nie podawał imion papieskich i dat panowania, ale określił ich symbolami zgodnymi z ich rodowymi herbami, jeżeli pochodzili z rodów arystokratycznych lub z ich pracą jaką wykonywali za swojego pontyfikatu. Oczywiście nie będę przedstawiał całej listy (112 papieży), ale dla naszych potrzeb przedstawię kilku ostatnich, omówię ich i porównam do czterowierszy w centuriach Nostradamusa, które są całkowicie zgodne.

*
OSTATNI PAPIEŻE!!! Zgodnie z listą Świętego Malachiasza:

106. PASTOR ANGELICUS (pasterz anielski) to Pius XII (1939-1958) – był pasterzem o anielskiej cierpliwości, dzielącym cierpienia ze swoją trzodą podczas II wojny światowej. Malachiasz o nim też tak mówił – bardzo trafna nazwa.

107. PASTOR ET NAUTA (pasterz i Żeglarz) to Jan XXIII (1958-1963) – był patriarchą Wenecji. W godle miał statek z rozwiniętym żaglem. Zainaugurował po raz pierwszy zwyczaj dalekich podróży pasterskich. Zwołał Sobór Watykański.

108. FLOS FLORUM (kwiat kwiatów) to Paweł VI (1963-1978) – miał w herbie rodowym same kwiaty-lilijki. Miał też niezwykle łagodne usposobienie. Lubił dużo słuchać, a mało mówić.

109. DE MEDIETATE LUNAE (w połowie księżyca) to Jan Paweł I (1978) – był papieżem przez tylko 33 dni, a jest to połowa miesiąca księżycowego.

110. DE LABORE SOLIS (w trudzie słońca) to Jan Paweł II (1978-2005) – był papieżem ciągle podróżującym jak nikt przed nim, wokół całej Ziemi wraz z ruchem słońca na nieboskłonie, ciężko pracując i nawracając dla chwały Boga.

111. DE GLORIA OLIWAE (o chwale oliwki) to Benedykt XVI (2005-2022?) – dawniej uważano, że tym papieżem będzie czarnoskóry Biskup lub Biskup o śniadej cerze. Ale nigdy nie potwierdzały tego przepowiednie Nostradamusa, ani innych proroków. Myślę, że ta popularna plotka o Papierzu-Murzynie lub Mulacie wzięła się stąd, że lista papieży świętego Malachiasza jest bardzo popularna i dostępna – również w środowiskach kościelnych. Centurie Nostradamusa ze względu na skomplikowaną treść, a także w niektórych krajach wprost tępione, nie są powszechnie znane. Obecnie jest inna interpretacja potwierdzona taką o to przepowiednią Nostradamusa:

Persage XII 44, 7
Za Starego Papieża półksiężyc wkroczy do Italii,
Oliwne i winne gaje będą wypalone,
Przewodnik Arki za namową Germanii,
Wystąpi o haniebny rozejm.

Tak więc Malachiasz i Nostradamus w gruncie rzeczy mieli na myśli wkroczenie wojsk muzułmańskich (oliwkowa – śniada rasa najeźdźców – niszczenie rozpowszechnionych na południu Włoch gajów oliwnych) do Italii w trakcie działań III wojny światowej. Później się dowiemy, że niestety potwierdza się to w innych pismach (świętych) i przepowiedniach.

112. PETRUS ROMANUS (Piotr Rzymski) to ostatni lub przedostatni papież, który będzie panował w Rzymie. Czytamy w tej przepowiedni, że będzie on panował bardzo krótko w okresie największych prześladowań kościoła katolickiego i w ogóle chrześcijan. Jego wybór będzie nieudany, będzie pochodził z południowych Włoch. Wszyscy będą nim zawiedzeni, zostanie w końcu zamordowany. Poza tekstem (listą) Malachiasz w opisie przedstawia jeszcze Piotra Rzymskiego II, ale nie wiadomo jak do tej pory, czy należy uznać, że jest to 113 papież czy ten sam, czyli 112, bo pierwszym był Apostoł Piotr – dotychczas szanując tego Apostoła żaden z papieży nie zdecydował się przybrać imienia Piotr. Zdaje się jednak (Nostradamus), że Piotr Rzymski będzie ostatnim papieżem rezydującym w Rzymie i stojącym na czele obecnego kościoła
katolickiego. Wszyscy jasnowidze o uznanej marce mówią, że papiestwo zostanie odtworzone, ale na innych zasadach, bo inny też będzie zjednoczony kościół chrześcijański. Siedzibą tych papieży po 22-letniej przerwie po zamordowaniu Piotra Rzymskiego będzie Awinion we Francji (kiedyś niewola awiniońska – papieże tam rezydowali). Z proroctw można się dowiedzieć, że zlikwidowane zostaną wszystkie zakony i męskie i żeńskie. Zostanie zniesiona rozbudowana hierarchia kościelna. Zostanie zlikwidowany przepych ceremonialny w czasie mszy. Wiara zostanie oparta Tylko na Biblii. Zostanie z wyjątkiem Apostołów zlikwidowany kult świętych itd. itp. Kościół stanie się po prostu skromny, to znaczy taki jak we wczesnym chrześcijaństwie. Ale to już inna sprawa.

*
Ja mam taki charakter i postępuję tak: jeżeli mnie coś nie interesuje, bo uważam to za bzdury to nie przeszkadzam innym (tym których to interesuje), np. w dyskusji. Jeżeli nie lubię zabaw i restauracji to tam nie chodzę i się nie bawię, jeżeli uważam, że bajki są głupie to ich nie słucham i nie przeszkadzam dzieciom itd.
Prace wielu uczonych m.innymi Alberta Einsteina uważano za bzdury – nie wiem czy wiesz, że ten naukowiec bardzo poważnie traktował przepowiednie Nostradamusa, był wręcz ich miłośnikiem -uciekł z Niemiec do USA przed II wojną światową (był też żydem jak Nostradamus), ostrzegał oficjalnie przed Hitlerem powołując się właśnie na te przepowiednie. Dzieło Mikołaja Kopernika: „O obrotach sfer niebieskich” było przez Kościół i wiele ówczesnych osób traktowane jako idiotyzm i to przez 200 lat. Kopernik znał przepowiednie m.innymi świętego Malachiasza o przyszłych papieżach i poważnie je traktował. Nostradamusa oczywiście nie znał, bo Nostradamus żył 100 lat później. W Gazecie Prawnej jest wiele stron, które mogą Ciebie i innych zainteresować.
W ostateczności możesz tak jak ja utworzyć swoją stronę na interesujący Cię temat. Obiecuję, że nie będę przeszkadzał. Podstawowa zasada CZŁOWIEKA Z KLASĄ JEST TAKA, ŻE NIE WCHODZI ON W BUTACH DO NIE SWOJEGO MIESZKANIA I DO TEGO NIEPROSZONY, ŻEBY PO PROSTU NIE PRZESZKADZAĆ!

 

CD.. część3

 

 

10 myśli nt. „Interpretacje Arteuza – część 2”

 1. Co do papieża:
  111. DE GLORIA OLIWAE (o chwale oliwki).
  Nie chodzi tu o Benedykta XVI (został on pominięty chyba ze względu na abdykacje) ale Nostradamus miał pewnie na myśli papieża Franciszka, który pochodzi z Argentyny. Co ciekawe w Argentynie głównie uprawia się oliwki, które stanowią 90% eksportu tego kraju.
  To niesamowite jak przekaz Nostradamusa potwierdza się z rzeczywistym stanem. Jestem pod wrażeniem.

 2. Rok 421 czy 3 nowej liturgii kiedy to zwiedzenie maryjne weszło na stałe do kościołów – wielu ojców ówczesnego kościoła było temu przeciw – stanie się pomostem dla nowej religii a nawet synergii islamu i chrześcijaństwa bardzo łatwo jest teraz zwieść ludzi teraz w ten sposób – zauważcie że we wspomnianej relacji z objawienia fatimskigo to ludzie interpretowali widzenie a nie postać – zwrócili się moja Pani i tak zostało. Chrystus ostrzega że u końca dni pokażą się prorocy i cuda i będą mówić On jest tu lub tam, ale nie wierzcie i tam nie chodźcie.

 3. A poczatkowea modlitwa w widzeniu bardziej przypomina wyznanie muzułmańskie niż chrzescijanskie – dlaczego powtórzone trzy razy ze Bóg jest wielki – no tak jest ale gdzie jest Ojciec, gdzie Syn gdzie Duch – a chrzescijanstwo uczy o łasce bożej za nawrócenie a nie tylko o pokucie tak uczy islam. STRZEŻCIE SIĘ

 4. typowe kalumnie niestety jeszcze 10 lat temu pisano zupełnie cś innego i zupełnie inaczej to interpretowano te tutaj kalumnie pochodzą z 2014 roku i nigdy wczesniej nie ujrzały światła dziennego, za rok jak uadnie państwo islamskie wymysli pan inne kalmumie

 5. Mam pytanie. Moze zle szukam, ale tekst przetlumaczonych na j. polski centurii w ogole nie odpowiada oryginalnemu tekstowi. Na przyklad w tym ponizej nie ma mowy o zadnym Slowianinie. Rozumiem, ze persage = centuria. Gdzie moge znalezc oryginalny tekst ponizszego tlumaczenia?

  Persage X 14, 1
  Wielki Słowianin na zachód zapatrzony,
  Zbytnio zawierzył tym na Wschodzie,
  Gdy wystąpił o nowe traktaty w Azji,
  Został przez nich zlekceważony.

  ——————————————————
  Centuria X, XIV

  Vrnel Vaucile sans conseil de soy mesmes,
  Hardit timide, car crainte prins vaincu,
  Accompagné de plusieurs putains blesmes.
  A Barcellonne au Chartreux conuaincu.

  1. Autor sam gdzieś w tekscie pisze że to jego własne oznaczenia. Ja sam myślę że jeżeli to nie zostało wymyślone(myślę że Aretuza w porównaniu do innych, znacznie mniej wymyśla) to miał zebrane kiedyś materiały i z nich korzystał przy pisaniu(i sam już nie pamiętał skąd) możliwe że to nie nostradamusa ale z innych przepowiedni, możliwe też że to materiały które postanowił zniszczyć nostradamus uratowane przez ?? lub stworzone przez tak zwanych następców.
   W każdym bądż razie Aretuza jest bliski swoim tekstem do interpretatorów z zachodu, więc na pewno się orientował w temacie

 6. Persage XI 45, 3
  Na podzielonym półwyspie Azji,
  Czerwona Północ zagrozi Neptunowi.
  Będzie ją chciał zniszczyć Wielkim ogniem,
  Ale Smok swoim traktatem ją uratuje.
  No i proszę: 08.08.2017 Korea Płn. grozi atakiem na wyspę Guam (pod kuratelą USA). Prezydent Trump grozi „chaosem i ogniem jakiego świat jeszcze nie widział”. 09.08.2017 – USA i Chiny planują spotkanie ws. Korei Płn. jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Step By Step