Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

pomoc w interpretacji

Persage oznacza tłumaczenie jakiegoś tekstu lub strony, pochodzi ze słownictwa starogreckiego i zostało przyjęte w krajach anglosaskich. Słowem tym określa się na ogół własne lub innych badaczy tłumaczenia tekstów (jeszcze nie uznane przez ogół zainteresowanych znających odpowiednie języki). Jeżeli nie piszę centuria nr. taki a taki i czterowiersz taki a taki, tylko podaję nr-y Persage, to mają one znaczenie takie, że pierwsza liczba rzymska oznacza faktycznie (dla informacji ogółu) centurię, druga liczba arabska konkretny czterowiersz lub sześciowiersz, bo takie Nostradamus też pisał w centuriach, o których ja jeszcze tu w internecie nie wspominałem i nie przytaczałem lub sam nie tłumaczyłem, a liczba po przecinku oznacza znaną liczbę tłumaczeń.Przecież jak zakładałem tę stronę to mówiłem, że podawane przeze mnie teksty Nostradamusa, w tym centurie, będą to przede wszystkim tłumaczenia własne jako badacza. Jak napiszę książkę to ujawnię autora, czyli siebie i jej tytuł. Trudno by mi było przytaczać twórczość Nostradamusa w oryginale, bo nic byście nie zrozumieli. W jednym tekście używa on różnych języków (w tym już martwych), przestawia słowa itd. Niektóre książki już opublikowane tłumaczą teksty różnie, ale nie zaznaczają ich wyrazem: Persage (tłumaczenie), że to jest tylko ich lub przepisane to tłumaczenie od kogoś innego. Ja piszę Persage, czyli zaznaczam, że jest to tłumaczenie moje lub kogoś jeszcze nieomówione i nieprzyjęte przez
większość, i to wszystko. Także tylko osobistą sprawą Pana i innych bywalców strony jest to, czy Pan moje teksty potraktuje poważnie czy nie!? Nic już więcej nie mam do powiedzenia. Myślę, że czas pokaże (już niedługo), czy moje lub moich znajomych tłumaczenia tekstów się sprawdzą, przy najmniej częściowo, a może w większości. Tak więc czas i tylko to czas pokaże całą prawdę o czekającej nas i potomnych przyszłości. .

Persage X 33, 66

Kraj nad Wisłą podzielony na pół,,
Bliźniacy lubią władzę i rewolty.,
Krasomówczy Kaszub o języku węża,,
Ochroni kraj mimo wielu wrogów.,

Uznanego tłumaczenia tego tekstu jeszcze nie ma. Inne znane mi brzmi tak:

W dolinie Wisły podwoje zapanuje,
Dwóch z wiarą niepokój zasieje,
Mówca z Bastranu językiem węża,
Ziemię od obcych ochroni.

I teraz tak – czterowiersz został napisany: pierwsza linijka po starofrankijsku (z którego uformował się wczesny język francuski), druga platońską greką z jednym słowem (odnośnikiem) starołacińskim używanym za czasów republiki rzymskiej (przed cesarstwem), trzecia po staroaramejsku z odnośnikiem słownym starohebrajskim. A ostatnia linijka była napisana jeszcze bardziej archaicznym językiem frankijskim, który zaliczany jest do języków germańskich, ale już wymarłych, a nie jak obecny francuski, który jest zaliczany do języków romańskich. Tak Nostradamus bronił się przed wykształconymi sędziami Świętej Inkwizycji, i w ówczesnych czasach nie on jeden. Germańskie plemię Bastranów żyło na obecnych Kaszubach przed przybyciem Słowian na te ziemie, czyli do 600 roku naszej ery. Aby przepowiednia była bardziej zrozumiała, to ziemię Bastranów potraktowałem i przetłumaczyłem jako ziemie późniejszych Kaszubów (Słowian), a mówcę jako Kaszuba. Francuski badacz przetłumaczył dosłownie: „mówca z Bastranu”. Ale mam pytanie, czy ogół Polaków aż tak zna historię, że wie, że przed wiekami żyli tam jacyś Bastranowie? Jako Polak muszę zwracać na takie rzeczy uwagę.

inny przykład

Autor Aleksander N Centurio – tłumaczenie z języka niemieckiego Ewa Jurczyk.
Wydano w języku niemieckim w roku 1973 –

numeracja tłumacza Alexandra N. Centurio: 10, 76
W roku 1999 w siódmym miesiącu,
Na niebie pojawi się król przestrachu,
Wskrzesi wielkiego króla z Angouleme,
Przed i po wojnie światowej panować będzie, zgodnie ze swoim korzystnym horoskopem.

Uwaga!
W 1999 roku w miesiącu ósmym (kalendarza gregoriańskiego), czyli w sierpniu nad Francją i Południową Europą było pełne zaćmienie Słońca, w Polsce było częściowe, a Angouleme to miasto, w którym koronowali się królowie Francji.
Centurio uważa, że w tym dniu urodzi się Henryk V Szczęśliwy (wielki Selin – Pogromca półksiężyca), który odmieni losy III wojny i pokona muzułmanów. Po wojnie będzie panował jako Król i Władca absolutny nad Zachodnią Europą. Proszę też zwrócić uwagę na dość długi tekst (ale w polskim języku) ostatniej linijki czterowiersza.

Autor Andy Collins – tłumaczenie z języka angielskiego – tłumaczenie oficyna wydawnicza Rytm.
Pierwsze dostępne wydanie rok 1997:

Centuria X 72
Rok 1999 siódmy miesiąc,
Z nieba nadejdzie wielki Władca Terroru,
Wskrzesi wielkiego Króla mongołów,
Przed i po Marsie by panować szczęśliwie.

A więc uwaga: temu tłumaczowi chodzi o to, że narodzi się nie król Francji, a władca Mongołów, który od tego roku wprowadzi terror, a Angouleme w starofrancuskim odpowiednio zapisanym oznacza też Mongolię – są też inne różnice.
Jest w sumie 14 różnych tłumaczeń (znanych mi) tego czterowiersza

4 myśli nt. „pomoc w interpretacji”

 1. Dwie dekady plus siedem trwa wielkie imperium,
  Głód, zaraza, krew i łzy – wojna.
  Antychryst jest zadowolony, lecz wielu krzyczy i wzywa
  Kserksesa. Wszyscy są gnębieni w niespokojnym świecie.
  Plugastwo przybyłe ze Wschodu osiąga cel,
  Papiestwo chwieje się w posadach. Ostry konflikt
  Między wierzącymi i poganami. Trzódka zda się porzucona,
  Ale z boska pomocą uda sieją uratować.
  Zapanuje mrok. Wielkie zaćmienie. Północ zamieni się z Południem.
  Wojna sprzymierzy się z naturą, przeciw pokojowi.
  Ofiara całopalna w niebie wywoła deszcz krwi na skałach,
  Nasze oblicze zostanie okaleczone.
  Nowy władca pojawi się na 50 stopniu północnym;
  Uratuje rybę, niegdyś potężna. Pokój na tysiąclecie. Rzym się
  odbudowuje. Boska ręka może się już oddalić. Odradzająca się Ziemia
  długo będzie goić rany.
  Ogród świata, blisko rzek Pacyfiku,
  Na drodze Wielkiego Rowu;
  Zanuży się w wielkiej kadzi.
  Ludzie chorzy Będą zmuszeni pić zatrutą wodę
  Kiedy spokój się skończy, ziemia zadrży do tego stopnia,
  Że Wielki Teatr, pełen, legnie w gruzach;
  Powietrze, niebo, ziemia – ciemne i poruszone,
  l ateusze opłakiwać będą Boga i świętych.
  Podczas rewolucji wielkiej liczby siedem
  Zdarzy się w czasie rzezi Niedaleko
  wielkiego wieku tysiąc,
  Że martwi wyjdą z grobów.
  Dwadzieścia lat po przejściu panowania Księżyca,
  Siedem tysięcy lat, inny przejmie władzę.
  Później wypalą się zmęczone dni Słońca,
  Wtedy moja przepowiednia się spełni.

  To ostatnie centurie – wszystko o trzeciej wojnie się zgadza nie widać tu IV wojny jedynie przyjście Pana na 50 stopniu zawsze myślałem ze będzie to Jerozolima chyba że po przbiegunowaniu będzie tam 50 stopień szerokości(wtedy Polska znalazła by się pod kołem polarnym a Skandynawia na biegunie)
  Mamy rok 5776 wg kalendarza hebrajskiego rok 7000 (rewolucja liczby 7) to rok sądu gdy inny przejmie władzę -tysiąc lat to panowanie Chrystusa który Uratuje rybę czyli chrześcijaństwo potem walka z samym szatanem przed tym gdy opieka boska się oddali wtedy ludzie powrócą do swoich zachowań i będą wołowa razem z szatanem tak bardzo ze zniknie księżyc. To tak w skrócie – opis zgadza się z objawieniem św Jana.
  Pozdrawiam

 2. o IV wojnie światowej (ok. roku 2150)
  Persage IV 45, 2
  Gdy żelazne orły będą niszczyć z zachodu,
  Mahdi zdradzi wiernego sąsiada,
  5-milionowa Armia stanie u wrót Persji,
  Po krwawym marszu bojowników zjednoczy dwa odłamy

  To nie jest o IV wojnie bo:
  Mahdi wciąż żyje (miałby ponad sto lat) i jego 5milionowa armia były wspomniane w opisach III
  Szkot z opisu IV będzie raczej w trakcie III raczej końcówce: 1634 + 431 = 2065 około ale jak wiemy daty mogą się przesunąć w obu kierunkach a więc przyjście Pana będzie wychodzić w tych granicach czasowych – przychodzi mi takie skojarzenie zburzenie świątyni w Jerozolimie około 0070 to przybycie nowej po 2000 w rocznicę. Byłoby interesujące.

 3. a jeszcze co do opisu polski musze sie calkowicie zgodzic dwoch z wiara czyli kaczynscy a raczej juz tylko 1 niepokuj zasieja i to by sie zgadzalo z nasza sytuacja a ten kaszub to chyba tusk on jak mowi to tak jakby waz syczy tak przez zeby czyzby mial wrocic do wladzy w polsce a przecierz to rdzenny kaszub!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Step By Step